2018–2019 metų krepšinio sezonas pasiekė finišo tiesiąją – daugumoje lygoje artėja atkrintamųjų metas, o kai kuriems žaidėjams sezonas jau baigėsi ir jie gali ilsėtis bei galvoti apie tai, kur atsidurs rudenį.
Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Jonas Mačiulis (34 metų 198 cm ūgio), Atėnų AEK. FIBA Čempionų lyga: 24 min., 8,6 tšk., 4,9 atk. kam., 1,4 rez. perd., 9,9 naud. bal.
Veterano karjera po truputį artėja prie pabaigos. Tai rodo ir tarpsezonyje pasirašyta sutartis su AEK ekipa, kuri nors ir laimėjo pernai FIBA Čempionų lygos kovas, nebėra tokio kalibro klubas kaip Madrido „Real“ ar Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“, kuriame mūsiškis baigė praėjusį sezoną. Gaila, kad J.Mačiulio sezoną baigė skaudi rankos trauma, kadangi jis tikrai galėjo padėti AEK iškopti į finalinį ketvertą. Pats J.Mačiulis Lietuvoje norėtų ginti tik Kauno „Žalgirio“ garbę, bet vargu, ar tokio kvietimo kaunietis sulauktų šią vasarą, kadangi sudėtyje yra Edgaras Ulanovas. Kaip bebūtų, J.Mačiulis vis dar yra solidus žaidėjas ir turėtų sulaukti kvietimų iš Europos taurės arba FIBA Čempionų lygos klubų, kur galės savo sąskaitą pasipildyti keliais šimtais tūkstančių eurų.
Jokūbas Gintvainis (24 metų 191 cm ūgio), Manresos „Baxi“. Ispanijos lyga: 9 min., 2,8 tšk., 1,1 atk. kam., 1 rez. perd., 1 naud. bal.
Gynėjas su Ispanijos komanda nuėjo ilgą kelią – iškovojo bilietą iš antrojo diviziono į aukščiausią lygį. Ir „Baxi“ sugrįžimas į elitinį divizioną yra skambus, kadangi komanda dabar užima šeštąją vietą bei realiai pretenduoja žaisti atkrintamosiose. J.Gintvainis buvo svarbus žaidėjas, kai „Baxi“ kovėsi antroje lygoje, bet jo vaidmuo sumenko iki minimumo „Liga Endesa“ pirmenybėse, kur atliko tik epizodinį vaidmenį. Vėliau žaidėjas patyrė peties traumą, po kurios grįžo į rikiuotę, tačiau buvo priverstas baigti sezoną anksčiau laiko, kadangi reikėjo gultis ant operacinės stalo. Dabar J.Gintvainis yra laisvasis agentas ir dar pakankamai jaunas žaidėjas, tad LKL klubams vertėtų atkreipti dėmesį į šį atakų organizatorių. Juolab, jog lietuvių įžaidėjų rinkoje yra labai menkas pasirinkimas.
Ūzas
Rokas Ūzas (30 metų 202 cm ūgio), Bezansono „Avenir Comtois“. Prancūzijos trečia lyga: 37 min., 18,5 tšk., 7,3 atk. kam., 2,9 rez. perd., 16,7 naud. bal.
Dar vienas žaidėjas, kurį turbūt spėjote primiršti, kadangi jis mūsų šalyje nežaidė nuo 2015 metų, kai po sezono Alytaus „Dzūkijoje“ vėl pasuko laimės ieškoti svetur. Aukštas gynėjas šiame sezone dominavo Prancūzijos trečiajame divizione, kur buvo rezultatyviausias turnyro žaidėjas. R.Ūzas parodė, kad yra vertas daugiau nei žaidimo trečioje lygoje, todėl reikia tikėtis, jog palangiškis sulauks pasiūlymų iš pajėgesnių komandų, o galbūt net sugrįš žaisti į LKL.
Henrikas Vorotnikovas (28 metų 203 cm ūgio), Bezansono „Avenir Comtois“. Prancūzijos trečia lyga: 32 min., 14,1 tšk., 4,9 atk .kam., 11,6 naud. bal.
Ilgametis Jonavos klubo žaidėjas išvyko į Prancūziją ir čia surado sau vietą, kadangi čia sužaidė jau savo trečiąjį sezoną. Kaunietis buvo vienas komandos lyderių ir rezultatyvumu bei naudingumu nusileido tik tautiečiui Rokui Ūzui. Vis dėlto „Avenir“ liko vos 20-oje vietoje.
Ruikis, Bušma
Mantas Ruikis (33 metų 194 cm ūgio), ), La Rošelio „Stade Rochelais“. Prancūzijos trečia lyga: 29 min., 13,9 tšk., 3,4 atk. kam., 2,4 rez. perd., 12,4 naud. bal.
Kartu su Deividu Bušma rungtyniavęs M.Ruikis turėjo kur kas svarbesnį vaidmenį nei jo tautietis ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas bei antras pagal naudingumo balus. M.Ruikis Lietuvoje jau turbūt gerokai primirštas, kadangi mūsų šalį paliko dar 2013 metais ir nuo to laiko žaidžia Prancūzijoje. Snaiperis, kuris tritaškius metė 38,5 proc. tikslumu, dar tikrai turi parako žaisti bent jau vieną sezoną.
Adomas Drungilas (28 metų 203 cm ūgio), Kaysersbergo „Ammerschwihr BCA“. Prancūzijos trečia lyga: 28 min., 12,6 tšk., 6,6 atk. kam., 2,8 rez. perd., 13,8 naud. bal.
Aukštaūgis yra galingas ir kovingas vyrukas, kuris Lietuvoje rimto šanso LKL pirmenybėse taip ir nesulaukė. Pastarąjį kartą vilkėjo „Lietkabelio“ aprangą 2012–2013 m. sezone, o 201 –2015 m. žaidė „Palangoje“, kuri pateko tarp keturių geriausių NKL komandų. Tuomet sekė Austrija, Vengrija, Rumunija, Italijos antra lyga ir Prancūzijos trečias divizionas. A.Drungilas buvo pagrindinis ekipos vidurio puolėjas ir rungtyniavo naudingai, bet jo ekipa užėmė tik 19-ąją poziciją.
Justas Sinica (33 metų 203 cm ūgio), Lurdo „L‘Union Lourdes-Tarbes“. Prancūzijos trečia lyga: 27 min., 11 tšk., 4,2 atk. kam., 2,8 rez. perd., 11,4 naud. bal.
Snaiperis sezoną pradėjo Ispanijos antros lygos Bilbao ekipoje, bet ten neįsitvirtino ir tada persikėlė į Prancūzijos trečiąjį divizioną. Veteranas pateko į silpną klubą, kuris turnyre užėmė vos 22-ąją poziciją tarp 28 dalyvių. J.Sinica tritaškius metė 43,2 proc. (41/95) tikslumu ir savo darbą tikrai atliko neblogai.
Deividas Bušma (32 metų 212 cm ūgio), La Rošelio „Stade Rochelais“. Prancūzijos trečia lyga: 21 min., 9,3 tšk., 4,2 atk. kam., 8,1 naud. bal.
„Centras“ jau sulaukė 32-ejų, bet Lietuvoje yra žaidęs vos vieną sezoną ir dar tuomet, kai jam buvo vos 17-a – 2004–2005 metų sezone gynė Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės“ garbę. Tuomet klaipėdietis iškeliavo į NCAA, o vėliau prasidėjo jo klajonės po antrus ir trečius divizionus Italijoje, Prancūzijoje bei Ispanijoje. Šįkart aukštaūgis apsistojo trečiajame divizione ir ten tenkinosi atsarginio role, kurią įgyvendino neblogai, tačiau tai buvo daroma vos 17-oje turnyro ekipoje.
Danys
Raimundas Danys (33 metų 198 cm ūgio), „Sorgues“. Prancūzijos trečia lyga: 24 min., 9,3 tšk., 4 atk. kam., 6,2 naud. bal.
Po silpnesnes Europos lygas klajojantis puolėjas šįkart užsuko į Prancūziją, kur buvo neblogas atsarginis žaidėjas, bet jo ekipa kalnų nenuvertė – užėmė 16-ąją vietą tarp 28 dalyvių. Vargu, ar R.Daniui atsiras vietos LKL komandose, kur jis per savo karjerą taip ir neužsirekomendavo.
Justas Nausėdas (26 metų 193 cm ūgio), Liepojos „Liepaja“. Latvijos–Estijos lyga: 21 min., 4,5 tšk., 2,5 atk. kam., 1,7 rez. perd., 3,3 naud. bal.
Panevėžio „Lietkabelį“ praėjusiame sezone treniravęs Artūras Štalbergas pasikvietė lietuvį į savo komandos gretas. J.Nausėdas iki tol rungtyniavo tik NKL pirmenybėse. Jo legionieriaus karjera užtruko vos 6 mačus ir po to jis niekur nebežaidė. Žinių apie atleidimą taip pat nebuvo, kaip ir apie galimą traumą. Sprendžiant iš to, kad J.Nausėdas nesugrįžo žaisti net į Lietuvos antrąją lygą, veikiausiai jo pasirodymą anksčiau laiko baigė sunki trauma.
Norėdami komentuoti prisijunkite.