2018–2019 metų krepšinio sezonas pasiekė finišo tiesiąją – daugumoje lygoje artėja atkrintamųjų metas, o kai kuriems žaidėjams sezonas jau baigėsi ir jie gali ilsėtis bei galvoti apie tai, kur atsidurs rudenį.
Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Artūras Gudaitis (26 metų 208 cm ūgio), Milano „AX Armani“. Eurolyga: 24 min., 12,5 tšk., 7,1 atk. kam., 18,7 naud. bal.
Vasario 1-ąją Las Palme kryžminių kelio raiščių traumą patyręs „centras“ sparčiai sveiksta ir dar turi šansų net padėti rinktinei Pasaulio taurėje. Labai gaila, kad taip galingai rungtyniavęs A.Gudaitis patyrė tokią sunkią traumą, kadangi atrodė, jog NBA jau jam yra ranka pasiekiamas. Klivlando „Cavaliers“ ir toliau stebės mūsiškį kitą sezoną, kurį A.Gudaitis praleis Milane. Jeigu pavyks išlaikyti aukštą žaidimo lygį, turbūt „Cavs“ suteiks šansą lietuviui parodyti savo sugebėjimus NBA. „AX Armani“ toliau turėtų treniruoti Simone Pianigiani, o tai reiškia, jog žaidimas toliau bus pagrįstas gynėjų veiksmais. Tai yra palanku A.Gudaičiui, kuris puikiai žaisdavo „du prieš du“ arba išnaudodavo gynėjų sukurtas jam progas.
Mindaugas Kuzminskas (29 metų 205 cm ūgio), Milano „AX Armani“. Eurolyga: 17 min., 8,5 tšk., 3,3 atk. kam., 8,8 naud. bal.
Mindaugui pats laikas palikti Milaną. Taip per pusantro sezono jis ir nebuvo tinkamai išnaudotas. Tikrai puolėjas yra daugiau vertas nei 17 minučių per mačą ir riboto vaidmens Eurolygoje. Kur keltis M.Kuzminskui? Turbūt „Žalgirio“ sirgaliai ji norėtų matyti Kaune, bet vargu, ar šis sandoris yra realus. Italijoje M.Kuzminskas per sezoną gaudavo daugiau nei milijoną eurų, o „Žalgiris“ nepasiūlys daugiau 600–650 tūkst. eurų. Spalį M.Kuzminskui bus 30 metų, tad pinigų klausimas yra aktualus ir kol jis turi pasiūlymų iš Eurolygos bei ten gali uždirbti daugiau nei LKL čempionų sudėtyje, tol reikia rungtyniauti svetur.
Juškevičius
Adas Juškevičius (30 metų 194 cm ūgio), Nantero 92. FIBA Čempionų lyga: 23 min., 11 tšk., 2,8 atk. kam., 2,7 rez. perd., 9,5 naud. bal.
Pusfinalyje Manto Kalniečio Vilerbano ASVEL ekipai pralaimėjęs Nantero klubas kitą sezoną varžysis Europos taurėje. O tai turėtų būti rimtas argumentas A.Juškevičiui pasilikti šioje komandoje. Sąlygos tiek gyvenimo, tiek žaidimo buvo geros, o dar ir laukia antras pajėgiausias turnyras Senajame žemyne. Būtų logiška, jeigu abi pusės pratęstų bendradarbiavimą. Lietuvos rinktinės kandidatas tritaškius realizuodavo 37,2 proc. tikslumu Čempionų lygoje, o Prancūzijos pirmenybėse tikslumas siekė net 45 proc. (90/200).
Šarūnas Vasiliauskas (30 metų 188 cm ūgio), Gaziantepo „Gaziantep“. Turkijos lyga: 30 min., 11 tšk., 1,6 atk. kam., 4,6 rez. perd., 8,6 naud. bal.
Įžaidėjo pasirodymas šiame sezone tikrai buvo puikus, o jo komanda reguliariajame sezone užėmė net penktąją poziciją. Lietuvis rungtyniaudavo ilgiausiai komandoje, tad turėjo visišką vyr. trenerio Nenado Markovičiaus pasitikėjimą. Apskritai Š.Vasiliauskas įsitvirtino Turkijoje, kur yra vertinamas žaidėjas ir galima prognozuoti, kad šiose pirmenybėse mūsiškį pamatysime ir kitame sezone. Norėtųsi, kad Š.Vasiliauskas žaistų ne tik Turkijos lygoje, bet ir tarptautiniame turnyre, kur jo sugebėjimai būtų vertinami dar labiau.
Kulboka
Arnoldas Kulboka (21 metų 208 cm ūgio), Bambergo „Brose Bamberg“. Vokietijos lyga: 14 min., 6,1 tšk., 1,7 atk. kam., 4,1 naud. bal.
Turbūt visi tikėjosi, kad A.Kulboka iš Vokietijos kelsis į NBA, o „Brose“ gaus išpirką už lietuvį, bet taip neatsitiko – gynėjas jau tapo laisvuoju agentu ir pats rinksis, kur tęsti karjerą. Pernai naujokų biržoje mūsiškį pasirinko Šarlotės „Hornets“, bet naivu būtų tikėtis, kad A.Kulboka jau dabar keltųsi kitapus Atlanto. A.Kulboka tikrai talentingas žaidėjas, kuriam atėjo laikas žaisti ir žaisti daug, o ne epizodiškai ir tam tikrose atkarpose. Turbūt geriausias variantas yra rasti ekipą, kurioje jis būtų startinio penketuko žaidėjas ir taip galėtų parodyti savo sugebėjimus. Veikiausiai galimybių pamatyti A.Kulboką Lietuvoje yra itin nedaug, bet jam tikrai reikia daugiau žaisti nei po 14 minučių 29-eriose rungtynėse per sezoną.
Justas Tamulis (24 metų 196 cm ūgio), Sibiu „CSU Sibiu“. Rumunijos lyga: 25 min., 14,5 tšk., 1,9 atk. kam., 1,8 rez. perd., 11,3 naud. bal.
Po blankių sezonų LKL pirmenybėse lietuvis save atrado būtent Rumunijoje, kur jo komanda finale 1:3 pralaimėjo Artūro Valeikos atstovaujamam klubui. J.Tamulis rado sau tinkamą komandą, kurioje buvo pats rezultatyviausias žaidėjas, o jo pagrindinis ginklas buvo tritaškiai, kurių metė pusantro karto daugiau nei dvitaškių bei realizuodavo 38,8 proc. tikslumu. Lietuviui šis sezonas tikrai buvo sėkmingas ir galima tikėtis, kad jis sulauks pasiūlymų iš pajėgesnių ekipų.
Artūras Valeika (33 metų 206 cm ūgio), Oradijos CSM. Rumunijos pirmenybės: 25 min., 8,1 tšk., 5,1 atk. kam., 1,5 rez. perd., 12 naud. bal.
Du sezonus Rumunijoje praleidęs vidurio puolėjas tapo šios šalies čempionu. A.Valeika buvo svarbus žaidėjas, kuris savo galimybes išnaudodavo neblogai (65,5 proc.), o pagal naudingumą buvo trečias savo komandoje. Galima daryti prielaidą, kad A.Valeika vėl gali sulaukti pasiūlymo likti Rumunijoje, kur tikrai uždirba daugiau nei gali pasiūlyti LKL vidutiniokai. Turint omenyje, kad rugpjūtį jam jau bus 34-eri, reikia bandyti užsidirbti maksimaliai daug pinigų.
Matulionis
Osvaldas Matulionis (27 metų 200 cm ūgio), Bilbao „RetaBet“. Ispanijos antra lyga: 19 min., 6,6 tšk., 2,8 atk. kam., 5,2 naud. bal.
Iš aukščiausiosios lygos žemyn nukritusi komanda antrajame divizione neužsibuvo ir bilietą atgalios išsikovojo iš karto. Alexo Mumbru žaidimo schemos O.Matulionis buvo gana svarbus žaidėjas, kuris buvo vertinamas už savo gynybinius sugebėjimus, o puolime pernelyg daug šansų neturėjo. Daugiausiai savo žaidimą lietuvis grindė tritaškiais metimais, kurių pataikė tik 32,4 proc. Vargu, ar puolėjas sulauks kvietimo debiutuoti su komanda pajėgiausiame Europos vietiniame čempionate.
Gediminas Žylė (30 metų 210 cm ūgio), Meliljos „Melilla“. Ispanijos antrasis divizionas: 24 min., 9,6 tšk., 4 atk. kam., 9,4 naud. bal.
Ispanijoje įsitvirtinęs aukštaūgis taip pat rimtai kovojo dėl vietos aukščiausioje lygoje, bet krito pusfinalyje prieš Osvaldo Matulionio Bilbao „RetaBet“ ekipą. G.Žylė vertinamas dėl to, kad yra universalus aukštaūgis ir nevengia atakuoti iš trijų taškų zonos, ką darė 35,6 proc. tikslumu. Rotacijoje lietuvis buvo tikrai svarbus žaidėjas ir galbūt Ispanijoje liks jau savo penktajam sezonui paeiliui.
Tadas Sedekerskis (21 metų 203 cm ūgio), Vitorijos „Baskonia“. Ispanijos pirmenybės: 7 min., 2 tšk., 1,9 atk. kam., 1,7 naud. bal.
Labai gaila, kad Lietuvos talentas toliau leidžia laiką ant suolo arba gydydamasis traumas. Puolėjas jau buvo pasveikęs, tačiau vėl susižeidė nugarą ir ant parketo pasirodė tik prabėgus puspenkto mėnesio. 11 mačų per sezoną – ypatingai mažas skaičius. Kol kas apie išvykimą į NBA galima pamiršti ir reikia susikoncentruoti į karjerą Europoje. Geras variantas T.Sedekerskiui buvo sezono dalis Kėdainių „Nevėžyje“, kur jis tikrai pasirodė neblogai. Vargu, ar „Baskonia“ kitą sezoną suteiks daug žaidimo laiko lietuviui. Realiausias variantas, kad T.Sedekerskis bus skolinamas kitai komandai, o čia puikus variantas būtų Klaipėdos „Neptūnas“, kadangi pats atletas yra kilęs iš pajūrio. Taip pat „Neptūnas“ dalyvaus tarptautiniame turnyre. Beje, T.Sedekerskis turi kontraktą su „Baskonia“ iki 2022 metų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.