2021–2022 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.
Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Osvaldas Olisevičius (29 metų 200 cm ūgio, Emilijos Redžo „UnaHotels“). Italijos lyga: 29 min., 16,2 tšk., 4,6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 14,7 naud. bal. FIBA Europos taurė: 25 min., 12,4 tšk., 4,5 atk. kam., 1 rez. perd., 9,3 naud. bal.
Puolėjas sezoną gali vertinti dvejopai – jam pavyko parodyti gerą žaidimą ir taip užsitikrinti dar dvejų metų kontraktą Italijos klube. Kita pusė nėra maloni – problemos su Achilu užbaigė lietuvio sezono gerokai anksčiau – paskutinis mačas sužaistas kovo 20-ąją. Ekipos sezonas baigėsi ketvirtfinalyje, kur neturėjo šansų prieš Milano „AX Armani“. O.Olisevičius yra geras pavyzdys, kaip kryptingai dirbant ir priimant teisingus sprendimus karjeroje galima kopti aukštyn ir užsidirbti pinigų. Taip, „UnaHotels“ nėra elitinis klubas, bet tai yra neblogas lygis, kur O.Olisevičius yra pagrindinė komandos opcija puolime. Reikia tikėtis, kad visas problemas su Achilu pavyks išspręsti ir nuo pat kito sezono pradžios puolėjas bus pasiruošęs žaisti 100 proc.
Paulius Sorokas (29 metų 202 cm ūgio, Varezės „Openjobmetis“). Italijos lyga: 25 min., 10,1 tšk., 6,3 atk .akm., 1,4 rez. perd., 13,8 naud. bal.
Puolėjas, apie kurį Lietuvoje kalbama šiek tiek per mažai. P.Sorokas tikrai Italijoje turi neblogą karjerą, kur antroje lygoje dominavo, tada gavo šansą Sasaryje, o dabar tapo svarbiu žaidėju Varezės klube, kuris Italijoje yra gerai žinomas. Šis sezonas komandai nebuvo geras, nes užimta 12-oji vieta, bet P.Sorokas tikrai parodė sėkmingą žaidimą ir gali tikėtis gauti dar geresnių pasiūlymų. Aikštę galintis plėsti „ketvirtas numeris“ su labai gera kova dėl kamuolių – tokie pagrindiniai P.Soroko privalumai. Šiame sezone P.Sorokas parodė save, kad gali žaisti ir vidurio puolėju, ką daugiausiai laiko ir darė. Šiuolaikiniame krepšinyje jo gebėjimas greitai kirsti į baudos aikštelę ir metimas iš toli centro pozicijoje duoda daug privalumų. Galima net palyginti, kad kartu rungtyniavo ir buvęs žalgirietis Siimas-Sanderis Vene, kuris naudingumo balais nusileido mūsiškiui – 12,3 balo. Tiesa, buvo šiek tiek rezultatyvesnis – 12,2 taško per 28 minutes.
Martynas Echodas (24 metų 206 cm ūgio, Venecijos „Umana Reyer“). Italijos lyga: 10 min., 4,8 tšk., 2,5 atk. kam., 4,5 naud. bal. Europos taurė: 14 min., 6 tšk., 3,6 atk. kam., 7,9 naud. bal.
Pirma mintis – centrui reikia bėgti iš Venecijos kuo toliau. Kontraktą M.Echodas dar turi, bet „Umana Reyer“ komandoje šiame sezone minučių gavo labai nedaug ir net praleido nemažai mačų. Jeigu „Umana Reyer“ nebus suinteresuoti paleisti lietuvį, tada jam reikia tikėtis, jog Mitchellas Wattas iškeliaus rungtyniauti kitur ir su nauju porininku „penktoje pozicijoje“ sugebės konkurencinėje kovoje gauti daugiau minučių. Vienu metu atrodė, kad mūsiškis „pramušė“, kai Europos taurėje prieš Ulmo ekipą pelnė 19 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir surinko 31 balą, bet tai buvo tik išimtis iš taisyklės. Paskutinė atkarpa apskritai buvo prasta, kai M.Echodas per mėnesį gavo pasireikšti vos 2 minutes paskutinėse sezono rungtynėse. Niekas nenustebtų, jeigu centras vasarą pasuktų rungtyniauti kitur, nes dar vieno tuščio sezono nenorėtų nei jis, nei pats klubas.
Artūras Valeika (36 metų 207 cm ūgio, Parnu „Sadam“). Estijos lyga: 23 min., 7,9 tšk., 6 atk. kam., 2,1 rez. perd., 11,9 naud. bal. Latvijos–Estijos lyga: 24 min., 6,3 tšk., 6,5 atk. kam., 2,3 rez. perd., 11 naud. bal.
Veteranas tapo Estijos čempionu, ką padaryti nebuvo lengva – pakeliui pusfinalyje 3:2 buvo nugalėtas titulą gynęs Talino „Kalev/Cramo“. Parnu ekipa tikrai nuveikė didelį darbą šiame sezone, jeigu dar pridėtume ir bronzą Latvijos–Estijos lygoje. A.Valeika puolime nebuvo itin pastebimas, bet dirbo po krepšiais ir buvo naudingas gynyboje. Minučių galėjo būti ir daugiau, bet 3,4 pražangos vidurkis rodo, kad bėdų buvo su šituo dalyku. Taip pat A.Valeika į karjeros pabaigą pradėjo daugiau mesti tritaškių – šiame sezone Estijos lygoje išmetė 62 dvitaškius ir 49 tritaškius, kuriuos realizavo 36,7 proc. tikslumu, kas yra tikrai neblogas rezultatas. Įdomu, ar vasarą A.Valeika nenuspręs baigti karjeros, kadangi rugpjūčio 11-ąją jam sukaks jau 37-eri.
Adomas Drungilas (31 metų 203 cm ūgio, Tartu „Ulikool“). Estijos lyga: 23 min., 10 tšk., 4,5 atk. kam., 2,1 rez. perd., 12,9 naud. bal. Latvijos–Estijos lyga: 27 min., 10,7 tšk., 6,4 atk. kam., 2,3 rez. perd., 13,7 naud. bal.
Aukštaūgio ekipa Estijos lygos finalo serijoje 0:3 nusileido būtent A.Valeikos atstovaujamai komandai. Pats A.Drungilas anksčiau toje pačioje Tartu ekipoje yra žaidęs daug galingiau. Dabar lietuvis galėjo turėti geresnę statistiką, bet puolime nebeturėjo tokio vaidmens – dvitaškius metė 62 proc. tikslumu, o tritaškius realizavo 45,7 proc., bet problema tokia, kad metimų buvo labai mažai – 50 dvitaškių ir 35 tritaškiai per 14 mačų. A.Drungilas tikrai pajėgus žaisti rezultatyviau Estijos lygoje, bet sudėtinga tai daryti, kai turi po 6 metimus per rungtynes. Štai bendroje latvių ir estų lygoje A.Drungilas visai kitaip save parodydavo, kai žaisdavo po 30 minučių – rezultatyvumas šoktelėdavo iki 15–18 taškų ir sugriebdavo po 10 kamuolių.
Rolandas Jakštas (29 metų 202 cm ūgio, Alikantės HLA). Ispanijos antra lyga: 24 min., 8,6 tšk., 4,2 atk. kam., 1,8 rez. perd., 10,2 naud. bal.
Galima vadinti jau etatiniu Ispanijos antrojo diviziono krepšininku, kuris šįkart gynė Alikantės klubo garbę. Komandai sezonas nebuvo sėkmingas – užimta vos 12-a vieta. Pats R.Jakštas gaudavo pasireikšti nemažai minučių, bet puolime jo išnaudojimas nebuvo didelis – per rungtynes atlikdavo po 6 metimus. Tris kartus per sezoną R.Jakštas surinko 20 ir daugiau naudingumo balų ir 13 sykių iš 32 buvo įžengęs į dviženklę taškų zoną. Galima prognozuoti, kad šis centras ir toliau liks Ispanijoje.
Osvaldas Matulionis (30 metų 200 cm ūgio, Alikantės HLA). Ispanijos antra lyga: 29 min., 9,6 tšk., 4,6 atk. kam., 1,4 rez. perd., 9,6 naud. bal.
Dar vienas Alikantės komandoje žaidęs lietuvis, kuris irgi yra etatinis Ispanijos antrojo diviziono žaidėjas. O.Matulionis Ispanijoje sužaidė jau savo 8-ąjį sezoną – daugiau nei yra žaidęs profesionaliai Lietuvoje. Puolėjas HLA klube turėjo labai aiškią užduotį – mesti iš toli – 190 atliktų šūvių iš toli ir 96 – dviejų taškų zonos. Tritaškių pataikymas siekė 35,8 proc., o dvitaškių – 49 proc. Viename susitikime O.Matulionis pataikė net 7 tritaškius iš 13, keliskart fiksavo 6 iš 8 arba 6 iš 9 pataikymą. Beje, kartu su lietuviais žaidė Franas Pilepičius – Panevėžio „Lietkabelio“ nesėkmingai pasirodęs kroatas, kuris fiksavo 10,6 taško vidurkį.
Robertas Grabauskas (32 metų 208 cm ūgio, Almansos „Afanion“). Ispanijos antras divizionas: 20 min., 7,5 tšk., 4,6 atk. kam., 8,5 naud. bal.
Tipinis vidurio puolėjas, kuris per visą sezoną metė vos kartą iš toli, tad visą laiką praleisdavo tik baudos aikštelėje. Per savo minutes R.Grabauskas galėjo nuveikti šiek tiek daugiau, jeigu būtų dvitaškius pataikęs kiek geriau nei tai darė – 52,2 proc. Taip pat pražangos buvo faktorius, kurių vidurkis siekė 2,7, kas yra daugiau, kai rungtyniauja tik po 20 minučių. Komandai sezonas nebuvo geras – vos 15-a užimta vieta tarp 18-os dalyvių.
Arvydas Gydra (32 metų 206 cm ūgio, Almansos „Afanion“). Ispanijos antras divizionas: 19 min., 8,3 tšk., 2,1 atk. kam., 7,4 naud. bal.
Pastaruoju metu Portugalijoje žaidęs aukštaūgis šįkart persikėlė į aukštesnį lygį, bet čia tikrai nepasimetė ir savo darbą atliko neblogai. Pagrindinė A.Gydros užduotis buvo mesti iš toli ir jis tai darė labai gerai – 42,4 proc. (56/132) tikslumas. Būtent stiprioji pusė ir yra metimas, todėl aikštę galintis plėsti aukštaūgis tai ir darė viso sezono metu. 4 iš 5 ar 5 iš 6 tritaškių buvo geriausi pasirodymai sezone, bet būta ir prastesnių atkarpų, kai 6 kartus iš 35 galimų užfiksuotas neigiamas naudingumo balų skaičius.
Justinas Olechnavičius (28 metų 194 cm ūgio, Almansos „Afanion“). Ispanijos antras divizionas: 8 min., 1,3 tšk., 0,5 atk. kam., 0,3 naud. bal.
Puolėjas pasirodė prasčiausiai iš visų Almansos klubo lietuvių. Aikštelėje Justino tikslas buvo mesti tritaškius, bet daug progų jis neturėjo – per 29 rungtynes atliko 27 metimus iš toli (33,3 proc.), tad po mažiau nei vieną bandymą per susitikimą. J.Olechnavičius pernai iš trečios lygos palypėjo į antrąją, bet čia tikrai nieko neįrodė ir gauti darbą kitoje komandoje antrajame divizione bus tikrai sudėtinga.
Norėdami komentuoti prisijunkite.