2019–2020 metų krepšinio sezonas netikėtai anksti baigėsi jau visam būriui Lietuvos krepšininkų. Gali būti, kad kasdien jų sąrašas vis pildysis, kadangi vis daugiau pirmenybių galvoja apie sezono nutraukimą.
Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Mindaugas Kuzminskas (30 metų 205 cm ūgio), Pirėjo „Olympiacos“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Vieningoji lyga: 27 min., 14,7 tšk., 4,2 atk. kam., 1,9 rez. perd., 14,9 naud. bal.
Lietuvis sezoną pradėjo Eurolygoje, kur jį OLY sudėtyje matė Davidas Blattas, bet šiam pasitraukus vos po vieno mačo, pasitikėjimo tautiečiu visiškai nerodė Kęstutis Kemzūra, todėl M.Kuzminskas nusprendė išvykti. Krasnodaro komanda jam tapo puikia terpe, kur jis galėtų rodyti savo sugebėjimus ir, kas svarbiausia jam, žaisti lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. M.Kuzminskas tik viename mače iš 14-os nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Vilnietis turi sutartį ir kitam sezonui, todėl Eurolygoje jo nematysime, bet ir Europos taurės kovos bus labai gera terpė, kur galėsime stebėti jo pasirodymą, o dar svarbiau, jog M.Kuzminskas bus svarbus ekipos žaidėjas ir jam reikės rodyti lyderystę.
Adas Juškevičius (31 metų 194 cm ūgio), Permės „Parma“. Vieningoji lyga: 27 min., 14,5 tšk., 1,9 atk. kam., 5,1 rez. perd., 14,9 naud. bal.
Puikus gynėjo žaidimas pajėgiose pirmenybėse, kur jis surengė ne vieną galingą pasirodymą, o labiausiai įsiminęs buvo prieš Maskvos srities „Chimki“, kai įmetė 37 taškus ir surinko 36 naudingumo balus. „Parma“ turėjo daug problemų su traumomis, tad A.Juškevičiui reikėjo rungtyniauti ir įžaidėju, ką jis darė tikrai neblogai. Mūsiškis vertas tikrai daugiau nei žaisti vieną mačą per savaitę Vieningosios lygos vidutiniokėje – A.Juškevičius gali žaisti Europos taurės komandoje ir ten jam būtent vieta. Reikia tikėtis, kad gerą žaidimą parodęs A.Juškevičius gaus solidų kontraktą solidžioje ekipoje.
Kalnietis
Mantas Kalnietis (33 metų 195 cm ūgio), Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Vieningoji lyga: 26 min., 7,4 tšk., 2,9 atk. kam., 5,6 rez. perd., 10,3 naud. bal.
Europos taurėje sezonas „Loko“ ekipai virto tikra tragedija, kadangi pasirodymas buvo baigtas jau po pirmojo etapo. Vietinėse pirmenybėse pavyko parodyti solidų žaidimą ir turnyrinėje lentelėje į priekį praleisti tik Eurolygos klubus. Pačiam M.Kalniečiui sezonas buvo banguotas – gerus pasirodymus keisdavo prastesni, bet žaidimo laikui tai įtakos neturėjo ir Jevgenijus Pašutinas pasitikėjo mūsiškiu. Į akis krenta prastas tritaškių pataikymas (28,8 proc.), o juos mesti įžaidėjas mėgo – po 3 per susitikimą. M.Kalnietis tapo laisvuoju agentu ir didelė tikimybė, kad jis liks Krasnodare dar bent jau metams.
Eigirdas Žukauskas (27 metų 204 cm ūgio), Permės „Parma“. Vieningoji lyga: 27 min., 10,3 tšk., 4,9 atk. kam., 1,9 rez. perd, 11,6 naud. bal.
Tai buvo antrasis puolėjo sezonas šioje komandoje ir į jį dėtas viltis E.Žukauskas tikrai pateisino. Puolėjo karjera yra puikus pavyzdys, kaip kryptingai dirbant galima kopti aukštyn – nuo Prancūzijos trečios lygos pasiekta Vieningoji lyga, kurioje lietuvis jau tikrai įsitvirtino. Nebūtų staigmena, jeigu Kazys Maksvytis norės jį pasilikti ir dar vienam sezonui. E.Žukausko žaidime stigo geresnio pataikymo iš toli – vos 29,3 proc. Tai yra net 6 proc. prasčiau nei 2018–2019 m. sezone, tad galima tikėtis, jog tai tebuvo nesėkmingas ruožas.
Gecevičius
Martynas Gecevičius (31 metų 193 cm ūgio), Salonikų „Aris“. Graikijos pirmenybės: 27 min., 8,4 tšk., 1,7 atk. kam., 2,9 rez. perd., 9,5 naud. bal.
Snaiperis buvo pasirašęs sutartį su Saudo Arabijos ekipa, bet ten neišvyko, kadangi gavo pasiūlymą iš Graikijos klubo, kur sporto direktoriumi dirba jo geras bičiulis ir buvęs bendražygis Viktoras Sanikidze. Sezonas „Aris“ komandai buvo košmariškas – liko priešpaskutinėje vietoje. Reguliariajame sezone dar buvo likę 6 turai ir nuo 8-os pozicijos skyrė 2 laimėjimai, tad vargu, ar būtų pavykę įšokti į atkrintamųjų traukinį. M.Gecevičiaus vaidmuo buvo svarbus, ką rodo ir aikštelėje praleidžiamas laikas, o jis savo žaidimą grindė tritaškiais – metė jų 99 (pataikė 38,4 proc.), o iš dviejų taškų zonos atakavo tik 20 sykių bei realizavo lygiai pusę metimų. Su savo užduotimis vilnietis susitvarkė neblogai ir dar gali būti naudingas kaip išreikštas metikas tam tikram minučių skaičiui. M.Gecevičius tikrai praverstų ne vienai LKL ekipai.
Paulius Sorokas (27 metų 202 cm ūgio), Sasario „Dinamo“. FIBA Čempionų lyga: 12 min., 3,9 tšk., 2,4 atk. kam., 1,4 rez. perd., 3,9 naud. bal.
Šis puolėjas pateko į panašią situaciją, kurioje buvo Mindaugas Kupšas – praktiškai žaidė tik tarptautiniame turnyre. Italijos lygoje ant parketo pasirodė vos 2 mačuose, kai legionierių limitas tam leido, kadangi komandą paliko JaMelas McLeanas. Puolėjas parodė potencialą ir per 24 minutes įmesdavo po 12,5 taško, kas tikrai palieka gerą įspūdį. Žinoma, kad 2 rungtynės tikrai yra per maža imtis, kad galima būtų daryti kažkokias rimtas išvadas. Skirtingai nei M.Kupšo atveju, P.Soroko patekimas į Italijos čempionų sudėtį buvo savotiška maloni staigmena, kadangi iki tol tokio pajėgumo komandoje lietuvis nebuvo rungtyniavęs. Savo epizodinį vaidmenį P.Sorokas atliko tikrai neblogai, bet jam pačiam reikėtų ieškoti ekipos, kur gautų daugiau žaidimo laiko.
Dainius Chatkevičius (24 metų 206 cm ūgio), Bonkourto „Red Team“. Šveicarijos lyga: 29 min., 9,7 tšk., 6,3 atk. kam., 1,6 rez. perd., 11,5 naud. bal.
Centrui tai buvo pirmoji stotelė profesionaliame krepšinyje – jis pernai vasarą baigė Evansvilio universitetą, kuriame yra mokęsis ir krepšinį žaidęs Egidijus Mockevičius. Mūsiškis pateko į vos 1,5 tūkst. gyventojų turinčio miestelio komandą, kurios arena talpina būtent tiek žiūrovų, kiek yra miestelyje. Ekipai sezonas buvo geras – įsitaisė 6 vietoje tarp 12-os dalyvių. D.Chatkevičius buvo tas tipinis vidurio puolėjas, kuris žaidimą grindė per baudos aikštelę. Įdomu, kur toliau pasisuks jo karjera.
Laurynas Samėnas (31 metų 192 cm ūgio), Liucernos „Swiss Central“. Šveicarijos pirmenybės: 25 min., 13,2 tšk., 2,1 atk. kam., 2,5 rez. perd., 11,8 naud. bal.
Puikiai pažįstamas gynėjas praėjusį sezoną praleido dėl traumos, tad jam žūtbūt reikėjo komandos, kurioje galėtų gauti žaidimo laiko ir atgautų pasitikėjimą savimi. L.Samėnas persikėlė į ne patį stipriausią čempionatą, kuriame žaidė rezultatyviai ir dažniausiai darydavo tai, ką moka geriausiai – atakuodavo iš toli. Tiesa, pats pataikymas nespindėjo – 33,7 proc. Svarbus faktas tas, kad „Swiss Central“ ekipa buvo visiška turnyro autsaiderė – laimėjo vos 2 mačus iš 20 ir liko 12-oje pozicijoje.
Vilius Šumskis (35 metų 215 cm ūgio), Bergeno Fyllingen“. Norvegijos lyga: 19 min., 10 tšk., 5,3 atk. kam., 10,4 naud. bal.
LKL, NKL ir RKL žaidęs centras jau buvo primirštas ir daugiau žinomas iš savo veiklos, kai padėdavo lietuviams išvykti rungtyniauti į užsienį. Vis dėlto veteranas dar pats tęsė karjerą ir tai darė neblogai. Mūsiškio komanda reguliariajame sezone užėmė ketvirtąją vietą, tuomet laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:0 ir jau laukė pusfinalio starto, bet dėl koronaviruso sezonas buvo nutrauktas įdomiausioje stadijoje. V.Šumskis su savo atsarginio vaidmeniu susitvarkė 100 proc., ką rodo ir net 72,8 proc. (126/173) dvitaškių pataikymas. Įspūdingas jo pasirodymas buvo, kai per 30 minučių įmetė 31 tašką (14/16 dvitaškiai), sugriebė 11 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balų. Norvegijos pirmenybėse V.Šumskis galėtų sėkmingai varžytis ir kitame sezone.
Simas Buterlevičius (30 metų 200 cm ūgio), Voluntario „Voluntari“, Sioderteljės „Kings“. Švedijos pirmenybės: 27 min., 8.3 tšk., 3,8 atk. kam., 2,3 rez. perd., 7,2 naud. bal.
Puolėjas sezoną pradėjo Rumunijoje, kur rinkdavo 7,6 taško per mačą, bet ten neužsibuvo ir persikėlė į Šiaurės Europą, kur apsivilko Švedijos klubo marškinėlius. Skandinavijoje S.Buterlevičius spėjo sužaisti 11 mačų, bet netapo komandos vedliu. Žinome, kad mūsiškis labiausiai vertinamas buvo dėl savo kovotojo savybių ir gero darbo gynyboje, bet iš legionierių dažniausiai norima ne tik darbo gynyboje, bet ir indėlio puolime. Tendencija tokia, kad S.Buterlevičiaus karjera ritasi žemyn, nors jis dar tikrai nėra veteranas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.