Eurolyga kasmet atrodo vis stiprėjanti, komandos leidžia sau įsigyti vis geresnius žaidėjus, o tai automatiškai lemia, kad imama vis mažiau pasitikėti jaunimu.
Jau praėjusiame sezone skaičiavome, kad į „Kylančios žvaigždės“ prizą nebuvo ryškaus pretendento, bet tada Podgoricos „Budučnost“ pasipildė Goga Bitadze ir šis žaidėjas be didesnės konkurencijos gavo minėtą apdovanojimą, o dabar su Domantu Saboniu kartu gina Indianos „Pacers“ garbę.
Portalas Krepsinis.net nusprendė pasižvalgyti po Eurolygos ekipas, kurios labiausiai pasitiki žaidėjais, gimusiais 1997 metais ir vėliau. Pažvelgus į sąrašą galima paskaičiuoti, kad net 16 iš 18 ekipų ant parketo šiame sezone jau išleido bent jau vieną tokį jaunuolį – tik Milano „AX Armani“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ komandos to nepadarė. Iš viso ant parketo iki 12 turo pasirodė 26 žaidėjai, kurie yra 22-ejų arba jaunesni.
Kadangi Eurolygos komandos į paraišką gali įtraukti 18 žaidėjų, natūralu, kad sąraše yra nemažai jaunų krepšininkų, bet tik nedidelė dalis iš jų gauna pasireikšti rungtynėse.
Lyderė pagal panaudotus žaidėjus yra Berlyno ALBA ekipa – jos sudėtyje pasirodė jau keturi žaidėjai, gimę 1997 m. ir vėliau: Malte Delow, Krešimiras Nikičius, Timas Schneideris ir Jonas Mattisseckas. Verta paminėti, kad iš dar nežaidusių atletų yra Stefano Peno, kuris gydosi sunkią traumą, bet pasveikęs neabejotinai pateks į rotaciją, kadangi dar praėjusiame sezone Europos taurėje rungtyniaudavo po 22 minutes.
Daugiau pasireikšti gauna du iš keturių minėtų ALBA atstovų: J.Mattisseckas žaidė visus 12 mačų ir ant parketo praleidžia po 16 minučių, o T.Schneideris praleido du susitikimus, bet per likusius 10 rungtyniavo po beveik 16 minučių.
Toliau pagal pasitikėjimą rikiuojasi Vilerbano ASVEL – čia trys žaidėjai gavo pasireikšti: Matthew Strazelis, Theo Maledonas ir Amine Noua. Beje, Th.Maledono indėlis į bendrą komandos kraitį turėtų tik didėti, kadangi jis dėl traumos praleido 6 turus, o grįžęs rungtyniauja po 20 minučių. Prancūzas yra neabejotinai pagrindinis kandidatas tapti šio sezono „Kylančia žvaigžde“. A.Noua yra rotacijos žaidėjas, kuris žaidė visose rungtynėse ir jo minučių vidurkis siekia 15.
Zoosmanas
Būtina paminėti ir Tel Avivo „Maccabi“ ekipą, kurioje du jaunuoliai gavo pasireikšti – Deni Avdija ir Yovelas Zoosmanas. D.Avdija rungtyniauja po 11 minučių, bet jo laikas ant parketo turėtų išaugti, kadangi „Maccabi“ dabar neteko dviejų gynėjų. Y.Zoosmanas nepraleido nė vieno mačo ir per juos rungtyniauja po 18 minučių. Būtent šį izraelietį šiuo metu galime vadinti vienu iš realiausių kandidatų laimėti „Kylančios žvaigždės“ prizą.
Dar vienas realus kandidatas laimėti „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimą yra Atėnų „Panathinaikos“ centras Georgios Papagiannis. 220 cm ūgio milžinas žaidžia po 14 minučių, bet jo laikas ant parketo turėtų išaugti prie klubo vairo grįžus Rickui Pitino, kadangi šis leido atsiskleisti graikui jau praėjusiame sezone.
Beje, „Panathinaikos“ yra viena iš penkių komandų, kuriose šiame sezone žaidė vienintelis jaunuolis, bet jis nėra epizodinis žaidėjas, o patenkina į rotaciją. Tarp tokių galima paminėti Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovą Borišą Šimaničių (14 min.), Pirėjo „Olympiacos“ gynėją Antonios Koniarį (12 min.), Valensijos „Valencia“ serbą Vanją Marinkovičių (15,5 min.) ir Madrido „Real“ ispaną Usmaną Garubą (13 min.). Tiesa, jo laikas ant parketo vis labiau tirpsta, kai savąjį žaidimą atrado kiti aukštaūgiai.
Dar visa kompanija ekipų savo jaunuoliams leido pažaisti itin simboliškai: Stambulo „Anadolu Efes“ turkas Omercanas Ilyasoglu rungtyniavo tik 3 minutes, Miuncheno „Bayern“ atstovas Sasha Grantas – 4 minutes, Maskvos srities „Chimki“ rusas Maksimas Baraškovas – 1, o Maskvos CSKA vietinis žaidėjas Andrejus Lopatinas – vos 13 sekundžių.
Kauno „Žalgiris“ yra registravęs tris tokius krepšininkus – Karolį Lukošiūną, Roką Jokubaitį bei Eriką Venskų. Pastarasis šiame sezone nerungtyniavo Kauno klube nei Eurolygoje, nei vietinėse pirmenybėse. Tuo tarpu K.Lukošiūnas gavo pasireikšti tik 2 min. ir 9 sek., o Rokas Jokubaitis per 3 rungtynes sužaidė 5 min. ir 33 sek. Abu lietuviai nesugebėjo pasižymėti. Kerras Kriisa pelnė 1 tašką per savo debiutą Eurolygoje, bet jo paraiškoje nebėra – estas paskolintas Prienų „CBet“ ekipai.
Galime daryti aiškią išvadą, kad šiame sezone Eurolygoje nėra tokio išsiskiriančio talento, koks kelis sezonus iš eilės buvo Luka Dončičius ar kaip galingai žaidė tik įpusėjus praėjusiam sezonui „Budučnost“ papildęs G.Bitadze, fiksavęs 12,1 taško, 6,4 atkovoto kamuolio ir 16,3 naudingumo balo vidurkius.
„Top 16“ šio sezono žaidėjų (iki 22 metų):
1. Theo Maledonas (Vilerbano ASVEL): 17 min., 6,8 tšk., 1,3 atk. kam., 3,8 rez. perd., 4,5 naud. bal.
2. Georgios Papagiannis (Atėnų „Panathinaikos“): 14 min., 5 tšk., 3,2 atk. kam., 6,8 naud. bal.
3. Yovelas Zoosmanas (Tel Avivo „Maccabi“): 18 min., 5,3 tšk., 3 atk. kam., 1,5 rez. perd., 6,1 naud. bal.
4. Usmanas Garuba (Madrido „Real“): 13 min., 5,7 tšk., 3 atk. kam., 8,2 naud. bal.
5. Vanja Marinkovičius (Valensijos „Valencia“): 16 min., 6,1 tšk., 2,4 naud. bal.
6. Timas Schneideris (Berlyno ALBA): 16 min., 5,7 tšk., 2 atk. kam., 4,2 naud. bal.
7. Boriša Šimaničius (Belgrado „Crvena Zvezda“): 14 min., 5 tšk., 1,4 atk. kam., 4,8 naud. bal.
8. Jonas Mattisseckas (Berlyno ALBA): 16 min., 3,8 tšk., 1,3 atk. kam., 3,3 naud. bal.
9. Amine Noua (Vilerbano ASVEL): 15 min., 4,3 tšk., 1,9 atk. kam., 2,7 naud. bal.
10. Antonios Koniaris (Pirėjo „Olympiacos“): 12 min., 2,9 tšk., 1,2 atk. kam., 1,5 rez. perd., 1,7 naud. bal.
Jaunimo (iki 22-ejų) pasirodymas šio sezono Eurolygoje:
Berlyno ALBA: 4 žaidėjai – 388 minutės – 108 taškai
Vilerbano ASVEL: 3 žaidėjai – 355 minutės – 105 taškai
Tel Avivo „Maccabi“: 2 žaidėjai – 333 minutės – 84 taškai
Valensijos „Valencia“: 1 žaidėjas – 170 minučių – 67 taškai
Atėnų „Panathinaikos“: 1 žaidėjas – 151 minutė – 55 taškai
Belgrado „Crvena Zvezda“: 1 žaidėjas – 111 minučių – 40 taškų
Madrido „Real“: 1 žaidėjas – 74 minutės – 34 taškai
Pirėjo „Olympiacos“: 1 žaidėjas – 119 minučių – 29 taškai
Stambulo „Fenerbahče“: 2 žaidėjai – 70 minučių – 19 taškų
Barselonos „Barcelona“: 1 žaidėjas – 46 minutės – 9 taškai
Vitorijos „Baskonia“: 2 žaidėjai – 13 minučių – 2 taškai
Kauno „Žalgiris“: 3 žaidėjai – 9 minutės – 1 taškas
Miuncheno „Bayern“: 1 žaidėjas – 5 minutės – 0 taškų
Stambulo „Anadolu Efes“: 1 žaidėjas – 3 minutės – 0 taškų
Maskvos srities „Chimki“: 1 žaidėjas – 1 minutė – 0 taškų
Maskvos CSKA: 1 žaidėjas – 13 sekundžių – 0 taškų
Norėdami komentuoti prisijunkite.