Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) rungtyniavusių žaidėjų pagrindu sudaryta rinktinė dalyvavo tarptautiniame turnyre Kinijoje.
Ten mūsiškiai gėdos tikrai nepadarė ir turnyro pusfinalyje nukovė olimpiados atrankoje žaisiančią Naująją Zelandiją, bet finale nesustabdė 22 taškus pelniusio Hamedo Haddadžio ir Iranui nusileido 70:85.
Viskas būtų neblogai, bet ant marškinėlių puikavusi užrašas „Lietuva Basketball“, o protokoluose ekipa vadinama tiesiog Lietuva-2, tarsi tai būtų vyrų rinktinės dublerių komanda.
Praeityje Lietuvos krepšinio federacija (LKF) yra siuntusi antrąją rinktinę arba studentų rinktinę į įvairius turnyrus, bet šiemet Lietuva-2 pasivadinusi ekipa nieko bendro su federacija neturi.
„LKF komandos kinų kvietimu pagal bendradarbiavimo su Kinijos krepšinio federaciją sutartį nuolat jau daugelį važiuoja į Kiniją. Paprastai važiuoja ir jaunimas, ir studentai. Šįmet studentų rinktinės nebuvo, todėl pasirinkome tris komandas, kurias kvietė kinai. Šį pavasarį ten buvo vaikinų U18 ir U20 rinktinės, merginų U18 rinktinė. Tai yra rinktinės, sudarytos federacijos pagal aiškius principus. Tuo tarpu jokio oficialaus kvietimo į turnyrą, kuriame dalyvavo nežinia kokiais principais sudaryta komanda iš Lietuvos, nesame gavę“, – portalui Krepsinis.net sakė LKF Ryšių su visuomene ir komunikacijos vadovas Rytis Sabas.
Pasak LKF atstovo, su Kinijos atstovais yra aiškinamasi, kodėl buvo naudojamasi Lietuvos rinktinės įvaizdžiu ir kodėl jam buvo kenkiama.
„Šį reikalą aiškinamės su Kinijos krepšinio federacija. Kodėl yra klaidinama visuomenė, naudojamasi Lietuvos rinktinės, esančios pasaulio reitinge trečiojoje vietoje, įvaizdžiu, jam kenkiama. Be to, pažeidžiamos LKF, atsakingos už Lietuvos krepšinio rinktines, prekės ženklo teisės, patentuotos visame pasaulyje“, – sakė R.Sabas.
„Mes nesuteikėme jokiai komandai, kuri dalyvauja krepšinio turnyruose be Lietuvos krepšinio federacijos žinios ir sutikimo, teisės naudoti Lietuvos krepšinio rinktinės vardo. Kiek tai pažeidė mūsų interesus ir kokią žalą padarė, šiuo metu aiškinamės, padedami teisininkų”, – pridūrė pašnekovas.
Rinktinė po pergalės prieš Naująją Zelandiją
Išvyką į Kiniją organizavo NKL ir LKL rungtyniavęs 28-erių Vytautas Buzas, kurio karjerą nutraukė traumos, todėl jis ėmėsi kitokios veiklos. Su V.Buzu susisiekti nepavyko, kadangi jis yra pakeliui iš Kinijos į Lietuvą, bet jo paaiškinimus būtinai pateiksime Krepsinis.net skaitytojams.
Įdomiai atrodė rinktinės sudėtis – joje buvo iš Utenos „Juventus“ dėl lažybų išspirtas Rolandas Alijevas. Jam draugiją palaikė žmona Goda, kuri mielai džiaugėsi pergalėmis su visa komanda. Įdomi detalė – ant komandos aprangų puikavusi„Rool“ ženkliukas, o ši įmonė priklauso tam pačiam R.Alijevui.
„Lažybų klausimą tiria LKL, kai tik turėsime jų išvadas, tada ir galėsime komentuoti“, – apie R.Alijevo žaidimą „Lietuva-2“ sakė R.Sabas.
Už antrąją vietą lietuviai gavo 100 tūkst. Kinijos juanių (~13,5 tūkst. eurų) prizą, tačiau Lietuvos vardo naudojimas jiems gali kainuoti daug brangiau, jeigu LKF kreipsis į teismą dėl neteisėto vardo naudojimo ir sieks prisiteisti patirtą žalą.
„Kol kas šios išvykos ir Lietuvos rinktinės įvaizdžio naudojimo aplinkybes aiškinamės su Kinijos krepšinio federacija. Kai nustatysime, kas už tai atsakingas, kiek ir kokių mūsų teisių buvo pažeista, kokią žalą patyrėme, tada ir numatysime veiksmus“, – dėstė R.Sabas.
Lietuvos komandoje rungtyniavo Gintaras Leonavičius, Ovidijus Varanauskas, Rolandas Alijevas, Darius Gvezdauskas, Julius Kazakauskas, Tadas Rinkūnas, Arvydas Eitutavičius, Edgaras Želionis, Denisas Krestininas, Giedrius Staniulis, Arnas Labuckas ir ukrainietis Vladislavas Koreniukas. Ekipą treniravo Paulius Juodis.
Krepsinis.net vyr. redaktorių Edgarą Pulkovskį galite sekti „Facebook“.
Norėdami komentuoti prisijunkite.