Antradienį „Krepšinio namuose“ Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ataskaitinė–rinkiminė konferencijos, kurios metu įvyko ir prezidento rinkimai.
Naujuoju LKF išrinktas 62-ejų Vydas Gedvilas, kuris šias pareigas užims mažiausiai trejus artimiausius metus, iki pat 2024 m. Paryžiaus olimpiados pabaigos. Balsavime V.Gedvilas surinko 77 balsus, tad antro rinkimo rato neprireikė, nes minimalus skaičius pergalei pirmajame ture buvo 69.
Antras rinkimuose liko 31 balsų gavęs Ramūnas Butautas, o trečias – Robertas Javtokas (28 balsai).
„Laimėti dar nieko nereiškia. Reikės daug pastangų ir vargo, kad programą įgyvendintume. Mes visi už krepšinį. Gerbiu nuomonę ir tų, kurie balsavo už kitus kandidatus“, – sakė rinkimus laimėjęs V.Gedvilas.
Svarbiausi konferencijos akcentai
Konferencija sulaukė didelio dėmesio – užsiregistravo 135 asmenys iš 136 galimų. Arvydas Sabonis teigė, kad paskutinis asmuo dar gali pasirodyti.
Konferencija turėjo prasidėti 11 val., bet gerokai vėlavo – tik po 11.15 val. į salę įžengė Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas. A.Sabonis konferenciją pradėjo prabėgus dar kelioms minutėms. Paskutinis konferencijoje pasirodė Vilniaus „Ryto“ vadovas Darius Gudelis, kuris salėje pasirodė likus 5 minutėms iki vidurdienio. Taip į konferenciją susirinko rekordinis ir maksimalus asmenų skaičius – 136.
Tvirtinant balsavimo komisiją savo žodį nusprendė tarti Mindaugas Balčiūnas, kuris paprašė, kad būtų įtraukta ir Vydo Gedvilo, Roberto Javtoko bei Ramūno Butauto komandos po vieną atstovą, kurie būtų greta 4 LKF darbuotojų, kuriuos pasiūlė pirmininkaujantis.
Nors pirmiausia tokiam buvusiam gen. sekretoriaus pasiūlymui buvo priešintasi, M.Balčiūnas pasiūlė balsuoti ir buvo leista įtraukti dar tris skaičiuotojus, tarp kurių atsidūrė ir P.Motiejūnas, deleguotas R.Javtoko komandos.
A.Sabonis pristatė savo 9 metų veiklos ataskaitą. Įdomu tai, kad A.Sabonis turėjo išskirtinį braižą – visada savo ataskaitą pristatydavo vaizdo įrašą, kuris būdavo paruoštas iš anksto, o ne tiesiogiai pasakojant jam pačiam esant konferencijoje.
Kadenciją baigiantis prezidentas pasidžiaugė, kad pavyko įvykdyti visus finansinius įsipareigojimus, nors reikėjo kovoti su pandemijos sukeltomis pasekmėmis. Pasidžiaugta ir „Krepšinio namų“ projekto įgyvendinimu, o galutinai įrengimas bus baigtas 2022 m. 2019 m. LKF biudžetas pakilo iki 3,85 mln. eurų. 2020 m. pavyko išlaikyti praktiškai tokį patį – 3,78 mln. eurų ir tai leido nemažinti finansavimo lygoms kaip NKL, RKL ar MKL.
A.Sabonio ataskaita buvo itin išsami, kur pasakojama ir apie jaunimo pasirodymus, ir apie 3x3 krepšinį. Visas vaizdo įrašas truko apie 30 minučių.
„Pristatymas buvo pagreitintas ir trumpintas, vis dėl reglamento“, – patikslino A.Sabonis.
Moterų lyga patvirtino legionierių taisykles, pagal kurias galima vienam mačui registruoti 4 užsienietes, išskyrus universitetų komandas. Tiesa, studentės iš užsienio sezono metu negali keisti komandų.
„Šiuo metu federacija neturi skolų, visoms lygoms jau sumokėta. Kasoje turime daugiau nei 700 tūkst. eurų. Pratęsta sutartis su „Nike“, kuri galios iki Paryžiaus olimpiados pabaigos – ši įmonė su mumis jau yra 25-erius metus. Atskirai noriu padėkoti Dariui Maskoliūnui. Jis sutiko, kai kiti atsisakė arba negalėjo. Aišku, nepasisekė ir gaila, jog nepatekome į olimpiadą. Iš kitos pusės, tai turėjo atsitikti. Reikia į tai žiūrėti ne kaip į tragediją, o pasimokyti iš to bei stengtis, jog daugiau tai nepasikartotų. Darių visi „drožė“, bet pateko į Europos čempionatą, nors ir nelengvai. 100-mečio proga būtų buvę žiauru, jeigu būtume likę be Senojo žemyno pirmenybių. Linkius visiems skaidrių rinkimų“, – savo paskutinį žodį kaip LKF prezidentas tarė A.Sabonis.
„Prašau tik suformuluokite klausimą, kas balsuoja už arba prieš slaptą balsavimą“, – prašė M.Balčiūnas.
„Būtinai, viską padarysime, tik dar nepasiekėme šio klausimo. Mindaugai, jūs jau išnaudojote visas savo pasisakymo minutes“, – replikavo konferencijoje pirmininkaujantis Stasys Anužis.
Absoliuti dauguma dalyvių nusprendė, kad LKF prezidento rinkimų balsavimas bus vykdomas slaptai. Tuomet kiekvienas kandidatas gavo po 20 minučių tam, kad pristatytų savo programą.
Balsavimo procedūra vyko taip: buvo kviečiama po vieną atstovą, jam įteikiamas biuletenis ir tada urnoje jį reikėjo užpildyti bei įmesti į balsadėžę. Balsai buvo skaičiuojami traukiant po vieną lapelį ir garsiai perskaitant jame pažymėtą kandidatą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.