„Noriu palikti „Lietuvos rytas“, klubo veiksmai – neadekvatūs“, – tokia frazė nuskambėjo iš Artūro Gudaičio lūpų liepos 21-ąją.
Dar mėnesį prieš tai žiniasklaidoje nuskambėjo, kad Stambulo „Bešiktaš“ nori įsigyti „centrą“, bet tada Antanas Guoga pareiškė, kad nereikia klubui milijono ir žaidėjas skrydžiui į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) ruošis sostinėje.
„Lietuvos rytas“ nepardavė A.Gudaičio ir po jo skambaus pasisakymo visai šalies žiniasklaidai. Vėliau šis skandalas nutilo greitai, o pats krepšininkas kurį laiką išsisukinėjo ir nenorėjo kalbėti šia tema.
„Gudaitis pasikarščiavo“, – sakė vėliau Linas Kleiza.
Kai jau atrodė, kad šioje istorijoje buvo padėtas taškas ir A.Gudaitis sezoną pradėtas „Lietuvos ryte“, staiga jis buvo parduotas Milano „AX Armani“ ekipai.
Dar šio sandorio išvakarėse Rimas Kurtinaitis po draugiško mačo su Maskvos srities „Chimki“ sakė, kad laukia žaidėjo treniruotėje pirmadienį, bet buvo nustebęs, jog turi bendrauti su agentu, o ne pačiu krepšininku. Akivaizdu, kad treneris ne viską žinojo apie tai, kas vyksta klubo biure.
Čia peršasi vienas labai logiškas klausimas – kodėl „Lietuvos rytas“ nepardavė A.Gudaičio birželį ar liepą? Juk terminai išpirkos buvo pasibaigę jau tuomet, kai jis viešai pareiškė apie norą palikti komandą.
Dabar pats „Lietuvos rytas“ yra sudėtingesnėje situacijoje nei būtų vasarą, kadangi reikia skubiai rasti pajėgų vidurio puolėją, o rinkoje tokių likę gerokai mažiau nei prieš mėnesį ar juolab – du.
Vilniečiai kitaip būtų galėję dėliotis sudėtį ir galbūt nepirkę Marco Carterio ar kito legionieriaus, nes būtų reikėję skirti vieną vietą užsieniečiui „cento“ pozicijai, kuri komandose dažnai yra kertinė.
Krepsinis.net žiniomis, „Lietuvos rytas“ tikrai turėjo pasiūlymą iš „Bešiktaš“ parduoti A.Gudaitį, bet jį atmetė. Klubo vadovai tikėjosi, kad lietuvis nusiramins ir po čempionato prisijungs prie komandos.
Vis dėlto šaltiniai pasakojo, kad A.Gudaičio nenoras žaisti „Lietuvos ryte“ niekur nedingo ir klubas nebenorėjo laikyti krepšininko, kuris pats nenori būti komandoje, o čia pasitaikė ir italai, kurie nepašykštėjo beveik 400 tūkstančių eurų išpirkos, įskaitant įvairius papildomus mokesčius.
„Lietuvos rytas“ rizikavo taip pasielgdamas, kadangi dažniausiai po tokių viešų pasisakymų žaidėjai taip lengvai neatlyžta, juolab, jeigu turi stiprų agentų užnugarį.
Iš kitos pusės, sostinės klubas savo biudžete teoriškai turi beveik 700 tūkstančių eurų (žaidėjo alga plius išpirka), todėl tikrai gali įsigyti solidų krepšininką, tačiau tokį reikia surasti dabartinėje rinkoje.
Septintas legionierius reikš, jog vienas iš užsieniečių vis negalės žaisti atskirose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse. Rinkoje iš lietuvių yra iki gruodžio negalintis žaisti Egidijus Mockevičius ir praeityje „Lietuvos ryto“ garbę jau gynęs Tautvydas Lydeka.
Spalio pradžioje NBA klubai ims „atkabinti“ nereikalingus žaidėjus ir rinkoje tikrai padaugės pajėgių aukštaūgių. Realu, kad „Lietuvos rytas“ būtent to ir lauks, jeigu dabar rinkoje nesuras pajėgaus „centro“, kurio dar nenugvelbė jokia kita komanda.
A.Gudaičio noras tapo realybe ir jis karjeroje padarė žingsnį į priekį – žais Eurolygos klube, o jam perdavimus dalins tautietis Mantas Kalnietis. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ pasielgė rizikingai, bet morališkai teisingai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.