„Žalgirio“ pažymiai: pirmasis sezono dešimtukas ir daug tikėjimo suteikiantis I.Brazdeikis (34)

Spalio 4 d., 07:35
S.Francisco pasirodymas įvertintas dešimtuku (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos sezoną pradėjo fantastiškai – Andrea Trinchieri auklėtiniai namie 74:67 nugalėjo Barselonos „Barcelona“ krepšininkus.

Kauniečiai kontroliavo rungtynes ir nors trečiajame ketvirtyje atrodė, kad „Barcelona“ jau perima iniciatyvą, tačiau „Žalgiris“ solidžiau sužaidė lemiamą mačo atkarpą ir šventė pergalę.

Šįkart be įvertinimų liko Lukas Lekavičius, kuris aikštėje praleido mažiau nei minutę, bei taip pat gana epizodiškai rungtyniavęs Alenas Smailagičius.

Wallace'as Wallace'as

#1 Tyrone’as Wallace’as (16 min .,6 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Eurolygos debiutantas rungtynes pradėjo užtikrintai ir iškart buvo galima išskirti šio gynėjo stiprybes. T.Wallace’as sėkmingai naudojosi savo tvirtu kūnu ir gerai žaidė veidu į krepšį. Būtent jis buvo vienas iš kelių žmonių pirmoje rungtynių, judinusių Kauno ekipos puolimą. Vis tik po pertraukos amerikietis jau šiek tiek išnyko. Varžovų kieta gynyba ji išmušė pereinant iš vienos aikštės pusės į kitą, o prie savojo krepšio „Barcelona“ krepšininkai ėmė laikyti geresnį atstumą ir taip riboti šio gynėjo prasiveržimus. Nepaisant blankios antros rungtynių dalies, akivaizdu, kad T.Wallace’as šį sezonas bus vienas iš kertinių Kauno ekipos žaidėjų.

#3 Sylvainas Francisco (18 min., 19 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 22 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Kaunas bent jau vienam vakarui turi naują herojų. Gynėjas iš Prancūzijos buvo nepastebimas per pirmuosius du ketvirčius ir buvo netgi nevisai pasvertų jo sprendimų puolime, tačiau antroji mačo dalis priklausė jam. S.Francisco demonstravo „1 prieš 1“ žaidimo įgūdžius. Fantastiškas greitis, kurio dėka įžaidėjas kūrėsi progas ir tolimiems metimams, ir sėkmingai ėjo į varžovų baudos aikštelę. Svarbiausia, kad tai gynėjas darė svarbiausiais rungtynių momentais ir panašu, kad tai žmogus, kuris norės kamuolio tokiose situacijose. 15 prancūzo pelnytų taškų vien ketvirtajame rungtynių kėlinyje yra kertinis šio mačo faktas. Svarbu pažymėti, kad ir gynyboje S.Francisco nebuvo skylė ir gerai dirbo spausdamas tiesioginius oponentus su kamuoliu. Galbūt su šiokiu tokiu avansu, tačiau turime pirmąjį šio sezono dešimtuką.

Brazdeikis Brazdeikis

#8 Ignas Brazdeikis (26 min., 17 tšk., 5 atk. kam., 1 kld., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Dar vienas žaidėjas, kurio pasirodymą tikrai galima vertinti labai solidžiai. Nors ir buvo tie keli kiek skuboti metimai ir nevisai teisingai perskaitytos situacijos puolime, o ir tolimi metimai nesukrito (tikslą pasiekė vienas iš penkių), tačiau teigiamų aspektų buvo gerokai daugiau. Aštrumas, kurį turi I.Brazdeikis, visu gražumu atsiskleidė jau šiose rungtynėse. Geras pirmas žingsnis, puikus kūno valdymas prasiveržus arčiau krepšio leido I.Brazdeikiui rinkti taškus „1 prieš 1“ situacijose. Kartais galbūt atrodytų, kad atakuoti Chimezie Metu nėra pats protingiausias sprendimas, tačiau I.Brazdeikiui tai pavyko padaryti.

#9 Dovydas Giedraitis (27 min., 7 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Tai, kad šis lietuvis aikštėje praleido net 27 minutes nėra atsitiktinumas. Nors „Žalgirio“ gynėjų grandis tikrai yra užpildyta, tačiau jau dabar akivaizdu, kad D.Giedraitis savo vaidmenį turės. Labai solidžiai atrodė „Žalgirio“ didelis penketas, kuriame D.Giedraitis žaidė įžaidėjo pozicijoje. Gynyboje lietuvis turėjo aiškias užduotis ir gerai tvarkėsi su Kevinu Punterio. Nors varžovų komandos žvaigždė turėjo keletą sėkmingų epizodų, tačiau žalgiriečio pasirodymą gynyboje galima vertinti daugiau negu teigiamai. Puolime gynėjas vėlgi paliko neblogą įspūdį – drąsus sprendimai tiek metant iš toli, tiek veržiantis krepšio link, o daug laiko su kamuoliu praleidęs krepšininkas suklydo vos sykį.

Birutis Birutis

#15 Laurynas Birutis (19 min., 3 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld.,2 blk., 8 naud. bal). Įvertinimas – 7.

Puolime kalnų L.Birutis nenuvertė ir iš tiesų daug „shortrollų“ su šiuo aukštaūgiu nematėme. Varžovai priekinėje linijoje turėjo didelius kūnus, tad kamuolio įvedimo ir bandymų žaisti „1 prieš 1“ taip pat neišvydome. Vis tik šiame mače esminis momentas buvo gynyba ir čia Kauno ekipos centrą galima pagirti. Nors Nicolasas Laprovittola poroje situacijų sugebėjo „splitinti“ žalgiriečio stepautą, bet tai, kaip L.Birutis rotavosi gynyboje, tai kaip jis leisdavosi prie krepšio buvo tikrai gana aukštame lygyje. Kauno komandos centras vien už šiuos veiksmus nusipelno gero žodžio.

#21 Matthew Mitchellas (22 min., 6 tšk., 6 atk. kam., 1 per. kam., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Šio Eurolygos debiutanto rungtynes vis tik yra kažkiek dviprasmiškos. Puolime buvo keletas blykstelėjimų, o ypač įsiminė Jabari Parkerio užatakavimas „closeoute“. Vis tik realizacijos norėtųsi geresnės ir 3 realizuoti metimai iš 12 atrodo gana prastai. Didžiausias šio žaidėjo pliusas buvo kovingumas – 3 atkovoti kamuoliai puolime tai tik patvirtinta, o tai kaip jis griuvo dėl kiekvieno kamuolio, kiek davė kontakto varžovams gynyboje negali nežavėti. M.Mitchellas gali tapti tais komandos klijais, kurie atsiduria laiku ir vietoje – tai žaidėjas, netausojantis nei savęs, nei varžovų.

Dunstonas Dunstonas

#42 Bryantas Dunstonas (16 min., 0 tšk., 3 atk. kam., 1 kld., 1 blk., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Kažko ypatingai gero pasakyti apie veterano žaidimą šįkart dar negalime. Į akį krito tik kokybiškos aukštaūgio užtvaros. Jomis B.Dunstonas tikrai gerai atidaro kelius į baudos aikštelę. Kovoti dėl kamuolių šis centras vis dar gali dėl gero situacijų skaitymo, tačiau kol kas sunku įsivaizduoti, ką veteranas galėtų pridėti puolime, o ir jo kojų darbas gynyboje jau toli gražu nėra toks, koks buvo geriausiais laikais.

#51 Arnas Butkevičius (25 min., 6 tšk., 3 atk. kam., 2 per. kam., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Realizuoti savąsias progas ir atidirbti gynyboje – to reikia iš A.Butkevičiaus teisingai funkcionuojančiame „Žalgiryje“. Tą mes ir gavome pirmajame šio sezono mače. Puolėjas drąsiai metė situacijos, kai varžovai ties juo rizikavo ir susmeigė pora tolimų metimų. Prie savojo krepšio A.Butkevičius vėl buvo kertinis žmogus. „Žalgiris“ daug žaidė be tikro „ketvirto numerio“ ir būtent šis puolėjas buvo tas žmogus, kuris sėkmingai tvarkėsi su fiziškais stipriais ir augalotais varžovų priekinės linijos žaidėjais. Fantastiškas šio žaidėjo situacijų skaitymas gynyboje, situacijų skaitymas bei kūno pastatymas laiku ir vietoje yra detalės, kurios stipriai prisidėjo prie to, kad katalonų klubas pelnytų tik 67 taškus.

Sirvydis Sirvydis

#91 Deividas Sirvydis (12 min., 8 tšk., 1 atk. kam., 3 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Dar vieno Eurolygos debiutanto pasirodymą galima įvertinti tikrai neblogai. Nors minutės, kurias D.Sirvydis gavo nebuvo gausios, tačiau savuoju šansu žalgirietis pasinaudojo. Tik pakilęs nuo suolo snaiperis po „ispaniško pikenrolo“ gavo progą tritaškiui ir ja pasinaudojo. „Barcelona“ tikrai leido žalgiriečiui išsimesti gerus metimus ir jis juos susimetė neblogai. Į akis iš blogosios pusės krenta 3 padarytos klaidos, kurios gal kiek ir apribojo jo minutes.

#92 Edgaras Ulanovas (15 min., 2 tšk., 3 atk. kam., 1 rez. per., 2 per. kam., 2 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Du su puse kėlinio kapitonas buvo nematomas. Nei darė kažką labai blogo, nei išsiskyrė gerai epizodais, o ir jo minutės buvo gana ribotos. Vis tik kai komanda buvo itin sunkioje padėtyje, E.Ulanovas sužaidė savo sėkmingą atkarpą, už kurią pažymys ir yra kilstelėtas į viršų. Pelnyti svarbūs taškai, atkovotas kamuolys puolime ir rezultatyvus perdavimas leido žalgiriečiams atsilaikyti trečiajame ketvirtyje. Vėliau kapitonas vėl pranyko, o mačo gale jį matėme jau tik ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ klaustukai, valdymas, neliečiamas žaidėjas, kokį pasitikėjimo kreditą turi Trinchieri bei PAO ir OLY klaustukai