Kauno „Žalgirio“ klubas baigė pasirodymą 2015–2016 metų sezono Eurolygoje. Iš viso kauniečiai pasiekė 7 pergales ir patyrė 17 pralaimėjimų.
Portalas Krepsinis.net nusprendė kiekvieno „Žalgirio“ krepšininko pasirodymą įvertinti pažymiu dešimties balų sistemoje. Savo pažymį gavo ir vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas bei jį pakeitęs Šarūnas Jasikevičius.
9,5. Paulius Jankūnas. Kapitonas parodė, jog ne veltui yra brangiausiai apmokamas „Žalgirio“ žaidėjas ir rungtyniavo tikrai patikimai. Puolėjas buvo pirmas komandoje pagal atkovotus kamuolius, pelnytus taškus ir surenkamus naudingumo balus. Nemažai laiko sau neįprastoje vidurio puolėjo pozicijoje žaidęs kaunietis tikrai nesutriko ir parodė savo pajėgumą. Neabejotinai galima sakyti, kad P.Jankūnas buvo geriausias „Žalgirio“ žaidėjas šį sezoną.
8,5. Ianas Vougioukas. Labiausiai nustebinęs žaidėjas šiame sezone. Graikas yra lėtas, tačiau puolime žaidė labai protingai ir taip išnaudodavo spragas varžovų gynyboje. Iki geresnio pasirodymo „centrui“ pristigo patikimesnės gynybos ir daugiau agresyvumo puolant, kadangi kartais atrodė, kad I.Vougioukas yra tiesiog per „minkštas“. Taip pat kiek nuvylė paskutinės dvejos iš trejų „Top 16“ etapo rungtynių, kur graikas buvo visiškai neatpažįstamas.
8. Edgaras Ulanovas. Naujuoju Jonu Mačiuliu jau vadinamas puolėjas savo antrajame karjeros Eurolygos sezone parodė puikų žaidimą ir pasinaudojo tuo, jog jo pozicijoje praktiškai nebuvo konkurencijos. E.Ulanovas žaidė ilgiausiai iš visų žalgiriečių (po 26 min.), tad jautėsi drąsiai, kadangi treneriai juo pasitikėjo. Kaip ir pridera jaunam žaidėjui, Edgaras turėjo ir labai gerų mačų (30 naud. bal. prieš „Barcelona Lassa“), ir prastesnių susitikimų (3 naud. bal. prieš „Brose Baskets“), tačiau 24-erių lietuvis garsiai apie save pranešė visai Europai ir vasarą laisvuoju agentu tapsiantis E.Ulanovas sulauks ne vieno pasiūlymo.
6. Renaldas Seibutis. Turbūt tiek pats gynėjas, tiek „Žalgiris“ tikėjosi visai kitokio Seibučio žaidimo, bet situacija buvo tokia, kokią turime. Net šešerias „Top 16“ rungtynes Lietuvos rinktinės gynėjas baigė surinkdamas neigiamą naudingumo koeficientą. Kauno klubas tikėjosi, kad R.Seibutis prisidės daugiau puolime, bet jis yra gynybinio stiliaus žaidėjas, tad ir 8 taškų vidurkis yra pakankamai adekvatus. Kaip bebūtų, toliau seksiantys žaidėjai rungtyniavo dar prasčiau.
5. Brockas Motumas ir Jerome‘as Randle‘as. Australo pirmajame sezone Eurolygoje išryškėjo didžiausios problemos – jokio supratimo apie gynybą. Jeigu puolime šis aukštaūgis turi daug ginklų, tai prie savojo krepšio jis dažnai nesigaudo schemose ir už tai buvo trumpinamas jo žaidimo laikas. Tiesa, galima pastebėti, kad vairą perėmus Š.Jasikevičiui B.Motumas po truputį daro progresą gynyboje. Krepšininkas gali likti ir kitam sezonui, todėl galbūt antrasis bandymas Eurolygoje bus sėkmingesnis.
Prieš „Top 16“ startą atvykęs J.Randle‘as turėjo tapti „Žalgirio“ žaidimo varikliu, bet savo geriausią mačą sužaidė būtent patį pirmąjį, kai į „Brose Baskets“ krepšį įmetė 12 taškų. Nė karto dviženklio naudingumo skaičiaus nesurinkęs žaidėjas tapo tikru nusivylimu. Kauno klubo gerbėjams belieka tikėtis, kad J.Randle‘as kur kas geriau rungtyniaus lemiamose LKL kovose, kur jo indėlio labai reikės.
4,5. Olivier Hanlanas. Individualiai tikrai pajėgus žaidėjas, tačiau jam dar koją kiša patirties trūkumas, kadangi tai yra vos pirmasis kanadiečio sezonas profesionaliame krepšinyje. Gynėjo metimų pasirinkimas buvo abejotinas, o ir gynyboje jis tikrai nežibėjo. Galiausiai gynėjas prarado Š.Jasikevičiaus pasitikėjimą ir tik blykstelėjimas Maskvoje priminė, jog šis legionierius dar nėra visiškai nurašytas.
4. Robertas Javtokas, Lukas Lekavičius. Daug iš veterano tikėtis nereikia – savo 16 žaidimo minučių jis išnaudojo pakankamai produktyviai. Šlubavo jau ir R.Javtoko žaidimas gynyboje, tačiau kaip antras vidurio puolėjas jis vaizdo negadino. R.Javtoko praradimas „Žalgiriui“ buvo tikrai skaudus. Kas žino, galbūt tai buvo paskutinis R.Javtoko sezonas pajėgiausiame Europos turnyre.
L.Lekavičius taip pat tapo savotišku nusivylimu. Praėjusį sezoną L.Lekavičius žaidė geriau, bet tuomet nejautė spaudimo, kadangi turėjo garantuotas minutes, o jo kolega Vaidas Kariniauskas nebuvo tinkamas konkurentas. Išaugusi konkurencija „Žalgiryje“ yra tapo iššūkiu L.Lekavičiui ir jam nepavyko su tuo susitvarkyti. Progų pasireikšti turėjo, bet nieko nepademonstravo. Galima sakyti, jog L.Lekavičiaus žaidime matomas žingsnelis atgal.
3,5. Siimas-Sanderis Vene. „Top 16“ etape estas gavo savo 13 minučių žaidimo ir tam tikrą vaidmenį, kurį jis atlikdavo tikrai neblogai. Kaip pagalbinis sunkusis kraštas S.S.Vene tikrai yra neblogas variantas. Nebuvo itin įspūdingų rungtynių, bet ir nebuvo tokių, jog S.S.Vene gadintų vaizdą aikštelėje. Vos 4 susitikimus iš 20 baigė turėdamas neigiamą koeficientą, o tokiems epizodiniams žaidėjams tai yra solidus rezultatas.
3. Kasparas Vecvagaras. Latvis paskutinėse sezono rungtynėse parodė, jog nėra toks blogas, kaip galėjo atrodyti. Nuolat traumų kamuojamas žaidėjas negalėjo atsiskleisti, bet pastaruoju metu yra sveikas ir jo žaidimo kreivė kyla aukštyn. Tiesą pasakius, pastaruoju metu jis atrodo kur kas geriau nei L.Lekavičius. „Top 16“ etape legionierius užfiksavo 5 taškų vidurkį per 15 žaidimo minučių ir pataikė 9 tritaškius iš 20 (45 proc.), o tai yra tikrai solidus rodiklis. Sprendžiant iš Š.Jasikevičiaus pasisakymų, K.Vecvagaras ir toliau gaus nemažai pasireikšti. Galbūt jis liks komandoje ir kitą sezoną.
2,5. Martynas Sajus ir Martynas Pocius. Galima sakyti, kad atsitiktinai į „Žalgirį“ patekęs vidurio puolėjas gavo pirmąjį Eurolygos krikštą, kuris parodė, jog M.Sajus dar yra labai toli nuo to, jog galėtų tinkamai „atstovėti“ bent jau 10 minučių Eurolygoje. Iš NKL atėjusiam „centrui“ reikia tobulėti visose srityse ir vargu, ar kitą sezoną jis galėtų būti tinkamas atsarginis „penktas numeris“. Jeigu M.Sajus toliau taip tobulės, gal dar kitą sezoną jis jau bus pasiruošęs svarbesniam vaidmeniui „Žalgiryje“.
Apie M.Pociaus žaidimą šį sezoną buvo kalbėta labai daug. Nors fiziškai gynėjas jautėsi gerai, bet mamos sunki liga nepridėjo jam koncentracijos. Vis dėlto tokį atlyginimą (210 tūkst. eurų) gaunantis krepšininkas turėjo kur kas geriau pasirodyti Eurolygoje nei 3,4 taško ir 1,8 naudingumo balo. Tikras košmaras ir daugiau nėra ką pridėti.
Vytenis Lipkevičius sužaidė vos vienerias rungtynes, per kurias aikštelėje praleido 6 minutes, tad jo žaidimo nėra kaip vertinti.
6. Gintaras Krapikas. Sezono pradžia tikrai nebuvo bloga ir „Žalgiris“ reguliariajame sezone sužaidė kelias neblogas rungtynes bei iškovojo pergales, kurias turėjo iškovoti. Stratego pasirodymą aptemdė gėdingi pralaimėjimai Atėnuose, Krasnodare bei „Top 16“ startas, kuriame patirtas sutriuškinamas namuose ir pažeminimas Bamberge. Buvo akivaizdu, jog komandai reikėjo permainų, tad trenerio buvo atsisakyta, bet jam reikia pasakyti ačiū, jog „Žalgiris“ apskritai pateko į kitą turnyro etapą.
7,5. Šarūnas Jasikevičius. Vadovaujant Šarui, „Žalgiris“ pasiekė 2 pergales ir patyrė 10 nesėkmių, bet reikia būti sąžiningiems – tai buvo maksimumas, ką galėjo išspausti iš tos situacijos naujasis treneris. Išskyrus susitikimą su CSKA, Kaune „Žalgiris“ visad kovodavo iki ketvirtojo kėlinio ir gėdos nepridarė. Išvykose taip pat viskas buvo gerai, jeigu pamiršti sutriuškinimą prieš „Chimki“. Š.Jasikevičius darė klaidų, darė daug eksperimentų, bet pradedantis treneris turėjo tokią teisę, kadangi „Žalgiris“ F grupėje buvo pernelyg skystas, jog kažką nuveiktų. Nereikia pamiršti, jog didžiąją pirmojo rato dalį buvo žaidžiama be pagrindinio įžaidėjo, o visas „Top 16“ etapas – su vienu „centru“.
„Žalgirio“ žaidėjų statistika Eurolygos sezone
Norėdami komentuoti prisijunkite.