Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė namo iš Europos čempionato grįš su sidabro medaliais, nes finale neatsilaikė prieš Prancūzijos bendraamžius. Kaip pagrindinį nesėkmės faktorių Lietuvos rinktinės atstovai įvardino Franką Ntilikiną, pelniusį 31 tašką ir tapusį finalo MVP.
Lietuvos aštuoniolikmečiai fantastiška pergale iškovojo bilietą į Europos čempionato pusfinalį. Arno Veličkos šūvis išplėšė fantastišką pergalę prieš Rusijos bendraamžius. Po mačo A.Velička buvo apimtas emocijų ir trūko žodžių, tačiau jo komandos draugas, rezultatyviausias mačo žaidėjas (23 tšk., 13 atk. kam.
Šiais laikais surengti savo šalyje prestižinį sporto turnyrą – ne tik garbė, bet ir didelė finansinė nauda. Nebijoma milžiniškų investicijų į infrastruktūrą, nes neabejojama, kad skirtos lėšos tikrai atsipirks. Sunku patikėti, tačiau panaši situacija buvo ir tarpukario metais, kai pinigai ir krepšinis dar nebuvo taip tampriai susiję kaip šiandien. Lietuva iškovojo teisę 1939 m. organizuoti Europos čempionatą, tačiau tinkamos varžyboms salės nebuvo. Kauno sporto halės statyba kainavo tuomet milžiniškus 400 tūkst. litų! Dar neužbaigus statyti, buvo pradėti pardavinėti bilietai ir per savaitę visų sėdimų vietų bilietai buvo parduoti. Nedaug liko ir stovimų vietų. Buvo paskaičiuota, kad dar neprasidėjus turnyrui už bilietus buvo surinkta beveik 400 tūkst. litų.