Kauno „Žalgirio“ sistemos auklėtinis Rokas Ūzas tęsia savo viražus po Europą. Graikiją, Šveicariją Kosovą ir Prancūziją išbandęs krepšininkas keliasi į Ispaniją. Antrojoje šios šalies lygoje 29 metų 202 cm ūgio puolėjas atstovaus Orensės „Termal“ ekipai.
Nesėkmę antroje Ispanijos lygoje patyrė Kasereso „Patrimonio de la Humanidad“ (3/3), kuri namuose 64:76 (19:24, 11:12, 17:23, 17:17) nusileido Ourensės „Termal“ (3/3) ekipai. Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo geras Rolando Jakšto žaidimas. Puolėjas per 29 minutes įmetė 14 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud.
Vidurio puolėjas iš Lietuvos Deividas Bušma karjerą toliau tęs Ispanijos antrojoje lygoje, tačiau pakeis dislokacijos vietą. 27 metų 212 cm ūgio „centras“ praėjusį sezoną vilkėjo Meililos „Meililla“ marškinėlius. Naujajame sezone D.Bušma gins Orensės „Termal“ garbę.
Besiruošiant 1937 m. Europos pirmenybėms Lietuvos rinktinei nebuvo keliami dideli tikslai. A.Latvėnas 1939 m. leidinyje “Fiziškas auklėjimas” rašė: “<...> nesitikint jį laimėti ir pasiruošimas rinktinės buvo ne per stropiausias. Buvo samprotaujama, kad dabartinėmis jėgomis gal pavyks išvengti paskutinės vietos ir tuo bus pasitenkinta.” Panašias prognozes reiškė ir latvių – turnyro šeimininkų – spauda, kuri apie komandų pajėgumą rašė: “Pirmoje grupėje ir pirmoje eilėje, žinoma, Latvija, toliau seka Estija. Po jos Lenkija ir Italija. Tai stipriausios Europos vyrų komandos. Antroje grupėje stipriausia Prancūzija, toliau Čekoslovakija, Rumunija ir Bulgarija, tai jau vidutinio pajėgumo valstybės. Paskutinėje iš silpniausiųjų grupėje pirmoje eilėje buvo Turkija, antroje – Egiptas ir paskutinėje vietoje, kaip silpniausia – Lietuva”. Belieka priminti, kad Lietuvos rinktinė turnyre nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir tapo čempione.