Išėję per anksti: 9 netikėtos ir lietuviams jautrios šio penkmečio netektys krepšinyje
(7)Vien šiais metais krepšinio pasaulį drebino ne viena skaudi bei netikėta žinia apie mirtį. Krepsinis.net portalas apžvelgė pastarojo penkmečio netektis, sujaudinusias ir lietuvius, kuomet dėl vienų ar kitų priežasčių šį pasaulį sporto atstovai paliko per anksti.
Michaelas Ojo (mirė būdamas 27-erių)
Naujausia žinia iš visų, praeitą savaitę apskriejusi pasaulį. Aukštaūgis iš Nigerijos nuo 2017 metų rungtyniavo Belgrade, o praeitą sezoną debiutavo Eurolygoje. Vis tik jo karjerą ir gyvenimą baigė širdies smūgis. Kaip pasirodė vėliau, 216 cm ūgio M.Ojo prieš kurį laiką sirgo koronavirusu, kuris jam sukėlė stiprias komplikacijas: iš pradžių vieno, o vėliau antrojo plaučio uždegimą. Įprastai po bet kokios rimtesnės pneumonijos reabilitacija trunka netrumpai – galimai net iki 2 mėnesių, kol žmogus gali visiškai sugrįžti į buvusius krūvius. Vis tik M.Ojo grįžo į treniruotes gerokai anksčiau ir veikiausiai tai tapo galima mirties priežastimi. Nespėjęs atsigauti po ligos krepšininkas sukniubo treniruotės metu ir medikams beliko diagnozuoti infarktą.
Kobe Bryantas (mirė būdamas 41-erių)
Sausio mėnesį ši žinia šokiravo visą pasaulį. Pasirodžius pirmiems pranešimams apie katastrofą, visa tai atrodė lyg „fake news“, tačiau deja, pasirodė tiesa. K.Bryantas ilgus metus naudodavosi sraigtasparniu, kad išvengtų Los Andželo kamščių ir visos ankstesnės kelionės vyko be nesklandumų. Tačiau šįkart jis, 13-metė dukra Gianna bei šeši kiti asmenys kartu su pilotu keliavo į rungtynes Mamba akademijoje. Prastos oro sąlygos lėmė tai, kad „Sikorsky S-76“ sraigtasparnis rėžėsi į kalną ir užsiliepsnojo. Visi žmonės, skridę juo, iškart mirė. Apie tai sužinoję NBA atstovai buvo šokiruoti ir penkiskart lygos čempioną pagerbė jautrioje ceremonijoje.
Honeycuttas
Tyleris Honeycuttas (mirė būdamas 27-erių)
Jaunas krepšininkas buvo kylantis karjeros laiptais Europoje: žaidė Stambulo „Anadolu Efes“, Maskvos srities „Chimki“ ekipose ir tą darė sėkmingai. Kai atrodė, kad vasarą jo laukia dar vienas šuolis aukštyn, viskas baigėsi tragiškai. 2018-ųjų liepą krepšininko mama iškvietė pareigūnus, kadangi teigė, jog sūnus elgiasi neadekvačiai. Policininkams atvykus, T.Honeycuttas paleido šūvių į juos, o šie atsakė tuo pačiu. Nors po šio epizodo nukentėjusių nebuvo, krepšininkas užsibarikadavo namuose ir su juo derėtis atvyko specialiosios tarnybos. Buvo evakuoti net aplinkinių namų gyventojai. Vis tik T.Honeycuttas neatsiliepė į šūksnius ir galiausiai įsilaužus namuose buvo rastas negyvas. Mirties priežastis – nusižudymas.
Grigorijus Chižniakas (mirė būdamas 44-erių)
Tikra legenda, kurios blokus atsimena visi vyresni Lietuvos krepšinio gerbėjai. Buvęs Kauno „Žalgirio“ ir Ukrainos rinktinės centras krepšininko karjerą baigė 2010-aisiais ir vėliau darbavosi Kijevo „Budivelnik“ klubo marketingo vadovu. Krepšinis iki paskutiniųjų dienų buvo jo gyvenimo didžiulė dalis, o Kaunas buvo vieta, į kurią jis užsukdavo dažnai, kadangi sūnus čia mokėsi krepšinio paslapčių. G.Chižniakas Anapilin iškeliavo netikėtai ir staiga – taip nutiko dėl infarkto.
Okunskis
Aleksandras Okunskis (mirė būdamas 47-erių)
Dar vienas ukrainietis šiame nemaloniame sąraše. A.Okunskis – puikiai žinomas Vilniaus „Ryto“ gerbėjams, su šia komanda jis tapo ir Lietuvos čempionu bei vicečempionu. Vis tik 214 cm ūgio vyrą rimtos sveikatos problemos kankino jau kurį laiką, o 2017-aisiais jam buvo atlikta sudėtinga operacija, kurios metu buvo pašalintas 20 cm dydžio auglys. Iš paskutiniųjų kovęsis su vėžiu dar dvejus metus, A.Okunskis kovą pralaimėjo 2019-ųjų sausį.
Patrickas Baumannas (mirė būdamas 51-erių)
P.Baumannas buvo ilgametis Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) generalinis sekretorius, šias pareigas nuo 2003-ųjų ėjęs iki savo mirties. Apskritai FIBA organizacijoje jis darbavosi net nuo 1994 metų ir tapo jos veidu, o pagal kontraktą jis buvo įsipareigojęs čia dirbti dar dešimtmetį. 2018-aisiais P.Baumannas keliavo į Buenos Aires stebėti krepšinio, kur vyko Jaunimo žaidynės ir netikėtai jų metu sukniubo. Medikams nepavyko išsaugoti vyro gyvybės – jam sustojo širdis.
Davidas Edwardsas (mirė būdamas 45-erių)
Senosios „Šilutės“ komandos sirgaliams puikiai pažįstamas žmogus, absoliučiais dominavęs tų metų Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir buvęs vienu ryškiausių visų laikų lygos legionierių. Vis tik D.Edwardso krepšininko karjera truko labai trumpai – vos trejus metus iki 1997-ųjų, o vėliau jis ėmėsi savanorystės ir vaikų treniravimo. D.Edwardsas, deja, tapo viena iš koronaviruso aukų – dėl šios priežasties Anapilin iškeliavo šių metų kovą.
Aco Petrovičius
Aleksandras Petrovičius (mirė būdamas 55-erių)
Ant penkmečio ribos ir yra buvęs „Žalgirio“ ekipos treneris. Palikęs Kauną patyręs specialistas dar vadovavo Kazanės „Unics“ ekipai, tačiau 2013-aisiais pasitraukė iš krepšinio dėl sveikatos problemų. Iki tol trenerio darbą jis dirbo 18 metų. A.Petrovičių kankino Amiotrofinė lateralinė sklerozė, kuri vėliau peraugo į rimtesnes smegenų problemas. Kurį laiką vyrą supo ir globojo artimieji, o po pusantrų metų kančių ligos jį pasiglemžė.
Robertas Archibaldas (mirė būdamas 39-erių)
Škotijos krepšininkas buvo gerai žinomas ir NBA, ir Europos sirgaliams. Per karjerą jis pakeitė keturias NBA ekipas, o Europoje žaidė Italijoje – Pezare, Ukrainoje – Mariupolyje bei Ispanijoje – Malagoje, Badalonoje ir Saragosoje. R.Archibaldas 2012-aisiais buvo baigęs žaisti krepšinį, tačiau 40-ojo gimtadienio nesulaukė. Šių metų sausį jis mirė savo namuose Ilinojaus valstijoje. Oficiali mirties priežastis paskelbta nebuvo, tačiau būta pranešimų, jog buvusį krepšininką ištiko širdies smūgis.
Norėdami komentuoti prisijunkite.