Išvyksta ne visi: 20 jaunuolių, kurie žaidė solidų sezoną Europoje
(12)Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kad Europos krepšinis sensta, o jaunuoliai pasirenka netobulėti Senajame žemyne. Krepsinis.net pasidairė į dešimt pajėgiausių Europos vietinių lygų, taip pat – Eurolygą, Europos taurę ir Čempionų lygą, ir išrinko 20 jaunuolių, kurie sužaidė genėtinai solidžius metus šiame žemyne.
Buvo žvelgiama į ne vyresnius nei 2001-aisiais gimusius vaikinus. Pastarieji bus gimę nebūtinai Europos žemyne.
Lietuvos krepšinio lyga
Ąžuolas Tubelis (2002 m. kovo 22 d., PF, C, 208 cm.) – Klaipėdos „Neptūnas“
Nieko keisto – viena ryškiausių pavardžių šiame sąraše bus lietuvio. Ą.Tubelis grįžo į Europą po kelių metų JAV, kur tobulėjo Arizonos universitete, vėliau buvo pašauktas NBA naujokų biržoje, pasirašė sutartį su Filadelfijos „76ers“, bet ją paliko spalį. Į Lietuvą Ą.Tubelis grįžo kaip Vilniaus „Ryto“ narys, paskolintas Klaipėdos „Neptūnui“, kurį atvedė į atkrintamąsias ir pats tapo sezono MVP. 22-ejų talentas LKL per 28 minutes metė 17,2 taško, atkovojo 7,2 kamuolio, atliko 1,7 perdavimo bei rinko 20,4 naudingumo balo. Labai įdomu, kur toliau pasisuks aukštaūgio karjera.
Paulius Danusevičius (2001 m. gegužės 8 d., PF, 205 cm.) – „Šiauliai“
Gal ne tokia tikėta pavadė šiame sąraše, tačiau iš LKL fronto įtrauktas buvo ir dar vienas žaidėjas. Šiaulietis nuo 2020 metų priklauso gimtojo miesto komandai, niekada nebuvo toks didelis talentas kaip prieš tai minėtas Ąžuolas, bet šiais metais pasinaudojo šansu ir sužaidė karjeros sezoną LKL. P.Danusevičius per 27 minutes metė 12,6 taško, atkovojo 5,8 kamuolio, atliko 1,1 perdavimo ir rinko 13 naudingumo balų. Pats P.Danusevičius neslėpė, kad norėtų save išbandyti ir aukštesniame lygyje, nors „Šiauliams“ turėti tokį vietinį žaidėją būtų puikus pasiekimas. Šiuo metu puolėjas yra laisvasis agentas.
Montero
Ispanijos lyga
Jeanas Montero (2003 m. liepos 3 d., PG, 185 cm.) – Andoros „Morabanc“
Ispanijos lyga yra viena tų, kur galima rasti būrį veteranų, net perkopusių 40-metį, tad ryškaus jaunimo čia daug rasti nepavyko. Vis tik neabejotinai ryškiausias lygos produktas yra Jeanas Montero – dominikietis įžaidėjas. 20-metis nėra europietis, tačiau čia žaidžia nuo 2019-ųjų, kai prisijungė prie Las Palmo „Gran Canaria“ sistemos. Vietinėje lygoje J.Montero per 26 minutes pelnė 15,7 taško, atkovojo 3,6 kamuolio, atliko 5,1 perdavimo ir rinko 20 naudingumo balo, jis pateko į antrą simbolinę lygos komandą ir buvo išrinktas geriausiu jaunuoju žaidėju antrus metus paeiliui. J.Montero dalyvavo 2022 m. naujokų biržoje, bet pašauktas nebuvo.
Turkijos lyga
Vernonas Carey (2001 m. vasario 25 d., PF, C, 208 cm) – Izmiro „Pinar Karšiyaka“
Turkijos lygoje ryškiau taip pat žaidė vienintelis šis aukštaūgis. 2020-ųjų metų naujokų biržos 32-asia šaukimas bandė tvirtintis NBA ir tam skyrė 3 metus, atstovaudamas Šarlotės ir Vašingtono klubams. Vis tik savo šansų V.Carey nesulaukė ir blaškėsi tarp NBA bei Plėtojimosi lygos, kurioje metė po 21 tašką ir atkovodavo 8,3 kamuolio. Galiausiai amerikietis atvyko į Europą ir pernai papildė Izmiro klubą, tapdamas pagrindiniu komandos aukštaūgiu. Turkijos lygoje jis per 24 minutes metė 13,6 taško, atkovojo 6,2 kamuolio ir rinko 15,5 naudingumo balo, Čempionų lygoje statistika buvo dar geresnė: 28 minutės, 17,8 taško, 7,7 atkovoto kamuolio ir 23,3 naudingumo balo. Jis buvo naudingiausias lygos žaidėjas ir neabejotinai turėtų kilti į aukštesnį lygį.
Italijos lyga
Ismaelis Kamagate (2001 m. sausio 17 d., C, 211 cm) – Tortonos „Derthona“
Prancūzijos krepšinio talentas, 2022-aisiai savo pavardę išgirdęs naujokų biržoje 46-uoju šaukimu. Paryžiaus krepšinio sistemoje augęs centras nuo 2019-ųjų priklausė „Paris“ ekipai, tapo geriausiai besiginančiu lygos žaidėju, bet galiausiai pernai jį prisiviliojo Milano „EA7 Emporio Armani“, dėjusi ant stalo dvejų metų kontraktą. Po Naujųjų metų I.Kamagate buvo paskolintas lygos vidutiniokams, kuriuose solidžiai išnaudodavo gaunamas 17 minučių – 6,6 taško, 4,3 atkovoto kamuolio, 1,4 bloko ir 9,9 naudingumo balo. Eurolygoje jis spėjo prieš tai sužaisti 9 mačus, bet aikštėje pasirodydavo epizodiškai. Kol kas šio lygio 23-ejų krepšininkas nepriaugo, tačiau yra vienas iš ryškesnių Prancūzijos talentų.
Mannionas
Niccolo Mannionas (2001 m. kovo 14 d., PG, 191 cm) – Varezės „Openjobmetis“
Sąraše yra du Varezės komandoje svarbius vaidmenis turėję žaidėjai, tarp kurių – ir šis italas. 23-ejų gynėjas neilgai bandė tvirtintis NBA, 2021-aisiais grįžo į Europą, kur po dviejų gerų sezonų Bolonijoje gavo kontraktą Vitorijoje. Savo laiku jis buvo laikomas vienu didžiausių savo kartos Italijos talentų, bet dvejų metų kontraktas su Ispanijos klubu baigėsi jo nutraukimu vos po pusmečio, nes vietos „Baskonia“ gretose jis nerado. Jau gruodį N.Mannionas žengė žingsnį į Varezę ir panašu, kad tai jam išeis į naudą. Italijoje įžaidėjas per 30 minučių metė 20,3 taško, atliko 6,6 perdavimo ir rinko 21,6 naudingumo balo. Jis buvo ir rezultatyviausias, ir naudingiausias lygoje, tad naujo darbo paieškos užtrukti neturėtų.
Hugo Bensonas (2001 m. balandžio 26 d., SG, PG, 191 cm) – Varezės „Openjobmetis“
Prancūzas buvo 2022-aisiais pašauktas 58-uoju šaukimu naujokų biržoje. Dar iki jos H.Bensoną stebėjo Eurolygos klubai, tarp kurių buvo „Baskonia“ ir Vilerbano ASVEL, o savo tobulėjimo kryptimi prieš biržą jis rinkosi Australiją – Naujosios Zelandijos „Breakers“ komandą, kurioje šiemet žaidė Mantas Ruštavičius. NBA H.Bensonas taip ir nedebiutavo bei grįžo į Prancūziją, sezoną pradėjo Belgrado FMP, o baigė „Openjobmetis“ klube. Adrijos lygoje H.Bensonas per 24 minutes pelnė 13,9 taško, atkovojo 3,4 kamuolio, atliko 2,2 perdavimo, o Italijoje per tiek pat laiko metė 12,5 taško, atliko 2,9 perdavimo, atkovojo 3,5 kamuolio ir rinko 12,9 naudingumo balo.
Prancūzijos lyga
Nadiras Hifi (2002 m. liepos 16 d., SG, PG, 185 cm) – Paryžiaus „Paris“
Dar vienas prancūzas sąraše. Strasbūro SIG sistemoje užaugęs vaikinas pernai sužaidė proveržio sezoną Prancūzijos lygoje, taip patraukdamas „Paris“ dėmesį. NBA naujokų biržoje jis pašauktas nebuvo. Europos taurėje debiutavęs 21-erių gynėjas toli gražu neprapuolė – tapo vienu iš komandos vedlių, kuris per 22 minutes metė 16,6 taško, atkovojo 1,7 kamuolio, atliko 2,4 perdavimo bei rinko 12,7 naudingumo balo. Įdomu tai, kad per visą sezoną buvo tik vienas mačas, kuomet N.Hifi nerinko dviženklio rezultatyvumo Europos taurėje. Prancūzijoje skaičiai per 21 minutę siekė 15,6 taško, 1,9 perdavimo ir 11,7 naudingumo balo. Jis pateko į pirmą lygos simbolinį penketą.
Risacheras
Zaccharie Risacheras (2005 m. balandžio 8 d., SF, 208 cm) – Brego Burgo JL
Dar vienas Europos taurės finalininkas, tik iš kito klubo. Jaunesnis, 19-metis Z.Risacheras, nuo 2021-ųjų yra susiejęs ateitį su ASVEL komanda ir Breso Burgo komandai yra paskolintas. Prancūzijos talentui Eurolygos laiptelis kol kas buvo per aukštas, tačiau Europos taurėje jis turėjo didelį vaidmenį, per 24 minutes mesdamas 11,3 taško, atkovodamas 3,3 kamuolio ir rinkdamas 9,3 naudingumo balo. Puolėjas tapo lygos kylančia žvaigžde ir geriausiu naujuoju Prancūzijos lygos krepšininku. Prancūzijoje jis per 22 minutes pelnė 10,3 taško, atkovojo 3,8 kamuolio ir rinko 9,8 naudingumo balo. Artėjant naujokų biržai būtent jam yra prognozuojamas pirmasis šaukimas.
Armelis Traore (2003 m. sausio 23 d., SF, 202 cm) – Blua „Blois“
Lygos autsaiderių gretose 21-erių puolėjas sužaidė proveržio metus. Anksčiau Monako ekipai priklausęs ir „Metropolitans 92“ vietos ieškojęs puolėjas atsiskleidė šiais metais, tempdamas į priekį Blua komandą. Per 26 minutes jo skaičiai siekė 10,8 taško, 7,3 atkovoto kamuolio ir 14,8 naudingumo balo. Prancūzas dalyvaus naujokų biržoje, kur gali tikėtis išgirsti pavardę antrajame rate.
Milanas Barbitchas (2001 m. spalio 12 d., G, 198 cm) – „Blois“
Toje pačioje komandoje su praeitu žaidėju rungtyniauja dar vienas gana jaunas prancūzas. 22-ejų krepšininkas gimtinėje laiptais kilo palaipsniui, nuo trečiosios lygos iki aukščiausios, o didžiausią dalį karjeros kol kas yra praleidęs „Paris“ gretose. Pastarieji du jo sezonai aukščiausioje lygoje buvo solidūs – šiemet jis pelnė 12,3 taško, atkovojo 3,9 kamuolio ir atliko 4,9 perdavimo per 27 minutes. Beje, naujokų biržoje pernai jis savo pavardės neišgirdo.
Vokietijos lyga
Juanas Nunezas (2004 m. birželio 4 d., PG, 192 cm) – Ulmo „Ratiopharm“
Vienas ryškiausių savo kartos ispanų, ilgą laiką priklausęs Madrido „Real“ sistemai, kadangi pats yra šio miesto išaugintas talentas. Jaunimo rinktinių vedlys deda pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje ir tai daro solidžiai, atsižvelgiant į jauną amžių. Vokietijoje gynėjas per 22 minutes metė 9,4 taško, atkovojo 3,5 kamuolio, atliko 4,7 perdavimo bei rinko 11,7 naudingumo balo. Europos taurės skaičiai siekė 10,8 taško, 3,6 atkovoto kamuolio, 5,7 perdavimo ir 15,4 naudingumo balo. Jis spėjo atstovauti Ispanijos vyrų rinktinei pernai vykusioje atrankoje ir Pasaulio taurėje. J.Nunezas yra potencialus antrojo rato šaukimas šių metu biržoje.
Procida
Gabriele Procida (2002 m. birželio 1 d., SG, 198 cm) – Berlyno ALBA
Buvo neįmanoma neįtraukti dviejų Eurolygos komandos atstovų iš Vokietijoje. G.Procida kalnų Eurolygoje nevertė, tačiau tapo lygos kylančia žvaigžde – tokios šių dienų realijos. 22-ejų italas priklauso ALBA nuo 2022-ųjų metų, kai naujokų biržoje savo pavardę išgirdo 36-uoju šaukimu. Eurolygoje jis per 17 minučių metė 8,3 taško, atkovojo 1,6 kamuolio ir rinko 8 naudingumo balus, Vokietijoje per tiek pat laiko pelnė 9,6 taško, atkovojo 1,5 kamuolio ir rinko 8,6 naudingumo balo. G.Procida jau debiutavo ir Italijos vyrų rinktinėje.
Matteo Spagnolo (2003 m. sausio 10 d., PG, 193 cm) – ALBA
Dar vienas italas talentas ALBA gretose – nieko keisto, nes jaunimui įsitvirtinti Eurolygoje, iškart žengiant į pajėgiausius klubus, yra sudėtinga. M.Spagnolo ilgus metus priklausė „Real“ sistemai ir vis buvo skolinamas. Iš Brindizio kilęs gynėjas galiausiai pernai išsiskyrė su Ispanijos grandais ir pasirašė trejų metų kontraktą su ALBA. Debiutiniame Eurolygos sezone jis per 20 minučių metė 7,3 taško, atkovojo 2,2 kamuolio, atliko 3,4 perdavimo ir rinko 6,1 naudingumo balo, Vokietijoje per 21 minutę pelnė 8,7 taško, atkovojo 2,6 kamuolio, atliko 3,8 perdavimo bei rinko 9,1 naudingumo balo. Italas lyderiavo jaunimo lygyje ir taip pat spėjo debiutuoti vyrų rinktinėje.
Topičius
Adrijos lyga
Nikola Topičius (2005 m. rugpjūčio 10 d., PG, 198 cm) – Belgrado „Crvena Zvezda“
Vienas jauniausių vaikų šiame 20-tuke ir vienas perspektyviausių taip pat. Vos 18-os gynėjas iš Novi Sado nuo 2022-ųjų yra susiejęs ateitį su Belgrado komanda ir debiutavo Adrijos lygoje dar būdamas 16-os. Netrukus jis tapo ir jauniausiu visų laikų Eurolygos debiutantu. N.Topičius pernai dominavo 18-mečių čempionate, nukaldamas serbams auksą, šį sezoną jis pradėjo „Mega MIS“ gretose, kur fiksavo 18,6 taško, 3,7 atkovoto kamuolio, 6,9 perdavimo ir 20,5 naudingumo balo skaičius. Taip „Crvena Zvezda“ galiausiai jį pakvietė prisijungti prie pagrindinės komandos, kur jis ir baigė sezoną. N.Topičius šiemet naujokų biržoje pavardę išgirsti turėtų pirmajame 20-tuke. Tiesa, dabar žaidėjas yra patyręs sunkią traumą.
Stefanas Miljenovičius (2001 m. rugpjūčio 1 d., G, 190 cm) – Belgrado „Mega MIS“
Sąraše bus dar du žaidėjai iš talentų komandos Serbijoje – būtent „Mega MIS“ neabejotinai turi sudėtyje daugiausiai jaunimo Adrijos lygoje, koks ir yra šio klubo tikslas. Adrijos lygoje gynėjas per 24 minutes pelnė 12,1 taško, atkovojo 3,6 kamuolio, atliko 3 perdavimus ir rinko 14,6 naudingumo balo. Anksčiau jis rungtyniavo Serbijos pirmenybėse, kurių marškinėlius buvo išaugęs, tad kitą sezoną S.Miljenovičius gali turėti dar solidesnius metus pajėgiausiame Adrijos regiono turnyre.
Andrija Jelavičius (2004 m. gegužės 26 d., PF, 210 cm) – „Mega MIS“
Aukštaūgis iš Kroatijos yra vienas ryškiausių savo kartos žaidėjų gimtinėje. A.Jelavičius iki šiol rungtyniavo tik jaunimo lygyje ir praeitą sezoną dominavo „Mega MIS“ jaunimo iki 19 metų klube. Galiausiai jis solidžiai išnaudojo progą ir pagrindinėje komandoje, kur per 31 minutę pelnė 10,7 taško, atkovojo 1,7 kamuolio, atliko 1,3 perdavimo ir rinko 14,6 naudingumo balo.
Sarafas
Izraelio lyga
Benas Sarafas (2006 m. balandžio 14 d., G, 197 cm) – Kirjato „Ironi“
Vienas ryškiausių Izraelio talentų, jaunimo lygyje savo vertę jau įrodęs ir 16-mečių čempionate mesdavęs po 24,3 taško. B.Sarafui tai antrieji profesionalo karjeros metai, pirmieji – aukščiausioje šalies lygoje. Čia jo skaičiai per 23 minutes siekė 10,7 taško, 3,2 atkovoto kamuolio, 3,7 perdavimo ir 9,7 naudingumo balo. Kylančio Izraelio talento karjerą toliau stebėti bus verta.
Ethanas Burgas (2002 m. rugsėjo 4 d., G, 191 cm) – Herclijos „Bnei“
E.Burgui tai pirmieji metai profesionalo krepšinyje. Jaunimo lygyje jis nebuvo išsiskiriantis įspūdingais rezultatais, tačiau Herclijos komandoje vaidmenį turėjo. Izraelyje vidurkiai per 25 minutes siekė 11 taškų, 3,1 atkovoto kamuolio, 2,9 perdavimo ir 10,2 naudingumo balo. Vietinėje lygoje, trūkstant pajėgių izraeliečių, savo vietą E.Burgas tikrai turės.
Lenkijos lyga
Aleksandaras Langovičius (2001 m. vasario 19 d., F, 206 cm) – Stargardo „Spojnia“
Lenkijos lygoje per vargus pavyko atrasti vieną ryškesnį jaunuolį, kuris nėra vietinis – yra serbas. A.Langovičius yra „Mega MIS“ krepšinio talentas, dalyvavęs įvairiose stovyklose, gynęs jaunimo rinktinių garbę, kuris vis buvo skolinamas kitiems klubams žemesniuose divizionuose. 23-ejų serbas galiausiai pernai išsiskyrė su Belgrado organizacija ir persikėlė į Lenkiją. Čia jo skaičiai per 24 minutes siekė 9,6 taško, 5,3 atkovoto kamuolio, 10,8 naudingumo balo. Gal šie metai jam taps pirmu solidesniu žingsniu karjeroje aukštyn.
Norėdami komentuoti prisijunkite.