Tikrąjį veidą po pertraukos pademonstravęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo titulo

FOTOGALERIJA (294)
Birželio 6 d., 17:50
I.Brazdeikis žaidė rezultatyvų mačą (LKL nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ teliko žingsnis iki titulo Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Po skaudžios nesėkmės sostinėje atsitiesę žalgiriečiai savo tvirtovėje 95:80 (27:22, 20:20, 27:16, 21:22) susitvarkė su Vilniaus „Rytu“.

Serijoje iki trijų pergalių žalgiriečiai pirmauja 2:1. Ketvirtasis serijos susitikimas vyks birželio 8 dieną sostinėje.

Rungtynių pradžioje vilniečiai į priekį išsiveržė po Elvaro Fridrikssono tolimo metimo (3:1), o netrukus svečiai turėjo 4 taškų pranašumą – 7:3. Kauniečiams pavyko priartėti po Igno Brazdeikio tritaškio (9:11), o po Isaiah Tayloro tolimo metimo komandas skyrė taškas – 12:13. Kauno ekipą į priekį dar vienu tritaškiu vedė I.Brazdeikis (15:14), o vėliau puolėjas pridėjo dar vieną – 18:14. Jaime Echenicue įkrovė iš viršaus (16:18), bet atsakymą turėjo Laurynas Birutis – 20:16. I.Brazdeikis tęsė tritaškių šou (25:20), o po pirmo kėlinio kauniečiai pirmavo 27:22.

Antrą ketvirtį geriau pradėjo „Rytas“ ir sumažino atsilikimą iki minimalaus – 26:27. Į priekį vilniečius tritaškiu išvedė Kendale’as McCullumas (29:27), o rezultatą išlygino Edgaras Ulanovas – 29:29. Netrukus „Žalgirio“ kapitonas pataikė iš toli (32:29), bet „Rytas“ lygino rezultatą – 32:32. Žalgiriečiai vėl truktelėjo į priekį (40:36), bet „Ryto“ gretose suspinėjo Marcusas Fosteris, po kurio sėkmingų epizodų Vilniaus klubas lygino rezultatą – 42:42. Taškus šeimininkams pelnė I.Tayloras (44:42), o ketvirtį tritaškiu uždarė Tomas Dimša – 47:42.

„Ryto“ komanda kurį laiką liko kovoje (45:49), tačiau netrukus „Žalgiris“ tolo. Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas augino persvarą iki dviženklės (56:45), taiklus buvo ir Isaiah Tayloras su Rolandu Šmitu, o vilniečių puolimas strigo – 60:46. M.Fosteris realizavo baudų metimus, o Elvaras Fridrikssonas kiek vėliau paleido tritaškį, vis tik tai „Rytą“ gelbėjo menkai – 51:69. „Žalgiris“ ėmė triuškinti varžovus (72:51) ir po trijų ketvirčių pirmavo 74:58.

Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius dar saugojo „Ryto“ šansus gyvus, o Benedekas Varadis paleido tritaškį – 68:77. Laiko dar liko sočiai – septynios minutės – vis tik Tyleris Cavanaugh ir Isaiah Tayloras žudė varžovų viltis – 87:72. Vilniečiai rankų nenuleido – po L.Ulecko metimo ekipas skyrė 10 taškų (77:87), tačiau ir vėl I.Tayloro metimas skaudino svečių komandą – 90:77. Daugiau sostinės klubas neatsitiesė.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (3/7 trit.), Isaiah Tayloras 17 (3/4 trit., 9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 15, Rolandas Šmitas 11 (8 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 10.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris – po 13, Jaime Echenique 12, Gytis Radzevičius 9, Justinas Gorhamas (9 atk. kam.) ir Kendale‘as McCullumas – po 7.

„Ilgoji pertrauka“: variantai „Žalgiriui“ vietoje Wallace‘o, ryškiausi NCAA lietuviai ir ko iš jų tikėtis ir NBA lūkesčiai NBA lietuviams

Gairės: lkl, Žalgiris, rytas