OŽ atranka
0
Meksika
0

Lietuvos rinktinė vos išvargo pergalę prieš Dramblio Kaulo Krantą (838) FOTOGALERIJA

liepos 4 d., 00:01
D.Sabonis vedė lietuvius į priekį (FIBA nuotr.)

Olimpiados atrankos Puerto Rike Lietuvos rinktinė (2/0) palaužė 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21) Dramblio Kaulo Kranto (0/1) krepšininkus ir A grupėje užėmė pirmąją vietą.

Geriau rungtynes pradėjusi Dramblio Kaulo Kranto rinktinė 4-ąją minutę pirmavo 11:6. Lietuvių atkarpa 8:1 leido greitai išsiveržti į priekį – 14:12. Nors afrikiečiai dar buvo išlyginę rezultatą (14:14), 6 be atsako mūsiškių taškai padėjo truktelėti į priekį – 20:14. Skirtumas nepakito ir sužaidus dešimt minučių – 24:18.

Po Donato Motiejūno tritaškio 12-ąją minutę skirtumas šoktelėjo iki 9 taškų – 29:20. Nors Dramblio Kaulo Krantas buvo priartėjęs iki 6 taškų, galiausiai lietuviams pavyko pirmą kartą perkopti dviženklės persvaros ribą – 40:29. Afrikos žemyno atstovai neketino oponentų lengvai paleisti į priekį ir naudodamiesi skylėmis gynyboje iki pirmos mačo dalies pabaigos priartėjo – 42:47.

Po didžiosios pertraukos neilgai truko ir DKK komanda priartėjo iki minimumo – 50:51. Sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes, afrikiečiai sumetė tris baudas ir išsiveržė į priekį – 57:56. Netrukus pridėjo dar dvitaškį – 59:56. Nors lietuviai buvo sugrįžę į priekį (63:62), Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai kėlinį baigė atkarpa 10:2 ir susikrovė 7 taškų persvarą – 72:65.

Lemiamą ketvirtį DKK pradėjo dvitaškiu (74:65), bet lietuvių 6 taškai be atsako leido priartėti – 71:74. Greitai deficitas ištirpo ir iki 1 taško – 77:78. Trys nesportinės pražangos per 5 minutes neleido perimti iniciatyvos, o tuo pasinaudoję afrikiečiai 35-ąją minutę turėjo 6 taškų atsargą – 83:77. Ilgai bandę pasivyti varžovus mūsiškiai tai padarė likus 1,5 minutės, kai atkarpa 5:0 leido išlyginti rezultatą – 90:90. Lukas Lekavičius pataikė dvitaškį, afrikiečiai atsakė tritaškiu, bet L.Lekavičiaus tolimas šūvis vėl į priekį išvedė lietuvius – 95:93. DKK lemiamos atakos metu nepataikė iš toli ir per likusias 6 sekundes buvo prasižengta prieš Marių Grigonį, kuris baudų metimais įtvirtino pergalę.

Lietuva: Domantas Sabonis 22 (9 atk. kam., 24 naud. bal.), Marius Grigonis 18 (7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 13, Edgaras Ulanovas 10 (8 atk. kam., 22 naud. bal.), Ąžuolas Tubelis 9, Donatas Motiejūnas 7.

Dramblio Kaulo Krantas: Deonas Thompsonas 18, Jeanas-Philippe‘as Dally 15, Nisre Zouzoua 13, Assemianas Moulare‘as (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Solo Diabate po 12, Lionelis Kouadio 8.