Sulig simbolišku 60 taškų Kobe Bryanto paskutiniu karjeros akordu ir istoriniu Oklando „Golden State Warriors“ pasiekimu pasibaigė 2015–2016 metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliarusis sezonas. Laikas pradėti žaisti rimtai.
Didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net kviečia nuodugniau pažvelgti į Rytų ir Vakarų konferencijų ketvirtfinalių poras: kas bus svarbiausia, kas įdomiausia ir kas tęs kovą dėl stipriausios planetos komandos vardo.
Svarbiausiame sezono etape šį sezoną savo vertę įrodinės abu NBA rungtyniaujantys Lietuvos krepšininkai – Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas. Tai bus dar viena svari priežastis domėtis atkakliomis ir nenuspėjamomis NBA atkrintamosiomis varžybomis.
Žvalgytis pradedame po Vakarų konferencijos ketvirtfinalio poras. Ten paneigti išankstines prognozes mėgins ir atkrintamosiose debiutuosiantis D.Motiejūnas bei jo atstovaujama Hjustono „Rockets“.
Curry
1Oklando „Golden State Warriors“ (73/9) – 8Hjustono „Rockets“ (41/41)
Tarpusavio akistatos (4:0): „Warriors“ – „Rockets“ (123:101), „Rockets“ – „Warriors“ (92:112), „Rockets“ – „Warriors“ (110:114), „Warriors“ – „Rockets“ (123:110)
Taip, jie tai padarė. Oklando „Golden State Warriors“ krepšininkai laimėjo keturias svarbiausias sezono rungtynes paeiliui ir su 73 pergalėmis bei 9 pralaimėjimais tapo geriausia visų laikų NBA reguliariojo sezono komanda. Tam jie aukojo net ir savo lyderių poilsį, kas serijoje su „Rockets“ gali atsiliepti.
Sezono pabaigoje „Warriors“ per devynias dienas sužaidė šešerias rungtynes, o Stephenas Curry, Klay’us Thompsonas ir Draymondas Greenas turėjo rimtai dirbti iki paskutinio taiklaus metimo. Prieš lemiamą sezono mūšį su Memfio „Grizzlies“ Oklando krepšininkai turėjo galimybę pailsėti tris dienas, tačiau dabar jie laiko atokvėpiui praktiškai neturės. Atkrintamąsias jie bus priversti pradėti neprabėgus nė trims paroms.
„Warriors“ lyderių nuovargis galėtų būti vienintelė priežastis, kuri įpūstų šiai serijai intrigos. Jeigu S.Curry žais taip, kaip rungtyniavo su „Grizzlies“, o visa Oklando komanda bus motyvuota ir fiziškai pasirengusi reikalus sutvarkyti greitai ir efektyviai, Donato Motiejūno debiutas (tikras debiutas, o ne 5 minutės 2012–2013 m. sezone) NBA atkrintamosiose neužsitęs.
Čempionams iššūkį mėgins mesti komanda, kuri, buvo prognozuojama, prilygs „Warriors“. „Rockets“ viršininkas Darylas Morey praėjusią vasarą garsiai kalbėjo apie titulo medžioklę, o NBA apžvalgininkai „raketas“ priskyrė prie pretendentų į čempionų žiedus. Neprireikė daug laiko, kad visi suprastų, jog didingi „Rockets“ planai pirmą kartą nuo Hakeemo Olajuwono laikų (1995 m.) kelti į viršų Larry O’Brieno trofėjų yra nieko verti.
Į komandą atvykęs Ty’us Lawsonas nerado sau vietos šalia Jameso Hardeno, pastarasis kolekcionavo „Shaqtin’ A Fool“ epizodus savo gynybiniais pasirodymais, Kevinui McHale’ui nebuvo leista susitvarkyti su užklupusiomis problemomis, o jį pakeitęs J.B.Bickerstaffas, manoma, dirba paskutines savaites prie „Rockets“ vairo. Tai buvo sezonas, kurį „Rockets“ sirgaliai norėtų pamiršti. Tai, kad ši komanda prasibrovė į atkrintamąsias, yra tik paguodos prizas.
Per didžiulius vargus perlipti tą barjerą, kuris prieš sezoną atrodė bus įveiktas be didesnių problemų, „Rockets“ labiausiai padėjo J.Hardenas. 26 metų 196 cm ūgio komandos vedlys per paskutines šešias reguliaraus sezono rungtynes du kartus pasiekė 40 pelnytų taškų ribą, penkis kartus įmetė 30 arba daugiau taškų.
J.Hardenas prieš atkrintamąsias įgijo nuostabią sportinę formą, tačiau tam, kad „Rockets“ galėtų rimčiau pasipriešinti „Warriors“, „Rockets“ lyderiui reikės demonstruoti geriausią karjeroje gynybą dirbant su K.Thompsonu. Geriausią sezono gynybą turi rodyti ir visa Hjustono komanda, kuri šiemet žaidė taip, tarsi savo aikštelės pusės priežiūra būtų betikslis užsiėmimas.
Tikėtis, kad sensacijos siekti „Rockets“ rimtai padės D.Motiejūnas, nereikėtų. Dėl gynybinių sugebėjimų dažnai kritikuojamas lietuvis didžiąją laiko dalį turėtų leisti ant suolo, nes jo tiesioginis oponenetas Draymondas Greenas dėl savo greičio ir jėgos savybių D.Motiejūnui nėra parankus varžovas.
Prognozuojame, kad D.Motiejūnas ilsėtis galės pradėti jau balandžio 24 dieną, kai „Rockets“ pralaimės ir ketvirtąsias serijos rungtynes paeiliui. „Warriors“ į Vakarų konferencijos pusfinalį žengs seriją laimėjusi „sausai“ – 4:0.
Duncanas ir Aldridge'as
2San Antonijaus „Spurs“ (67/15) – 7Memfio „Grizzlies“ (42/40)
Tarpusavio akistatos (4:0): „Spurs“ – „Grizzlies“ (92:82), „Grizzlies“ – „Spurs“ (83:103), „Spurs“ – „Grizzlies“ (110:104), „Grizzlies“ – „Spurs“ (87:101)
Šį sezoną NBA pirmenybėse buvo dvi komandos, kurių lygis buvo aukštesnis nei likusio ešelono – jau minėtoji „Warriors“ ir „Spurs“. Reguliarųjį sezoną San Antonijaus krepšininkai baigė susitvarkydami su „Mavericks“ antra sudėtimi arba su Bobanu Marjanovičiumi priešakyje, kuris tiesiog dominavo, per 37 minutes surinkęs 22 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių.
„Spurs“ veteranai ir būsimieji frančizės vedliai ramiai stebėjo 67-ąją „Spurs“ pergalę šiame sezone ir 40-ąją iš 41 rungtynių namuose. Sezono pabaigoje ‘„Spurs“ didybę sukrėtė tik vienintelė komanda, kuri, panašu, yra vienintelė rimta varžovė kelyje į superfinalą – „Warriors“, kuriai buvo pralaimėta du kartus per tris dienas. Tai buvo blogiausia nuostabaus „Spurs“ sezono, kuriame išryškėjo LaMarcuso Aldridge’o ir Kawhi Leonardo smogiamasis tandemas, atkarpa.
Priešingoje barikadų pusėje – varžovas, kuris tikrai nesutrukdys „Spurs“ siekti šeštojo čempionų titulo per septyniolika sezonų. Atkrintamąsias varžybas Memfio „Grizzlies“ pradeda nepuoselėdama didelių vilčių mesti iššūkį Greggo Popovičiaus auklėtiniams. Sezono pabaigoje komandą užklupęs traumų virusas iš rikiuotės išvedė 12 krepšininkų, o Memfio ekipa tapo pirmąja istorijoje, kuri sezono metu panaudojo 23 žaidėjus.
Dabar didžioji dalis tų nelaimėlių yra grįžę į rikiuotę, tačiau serijoje su „Spurs“ Memfio komanda versis be esminio žmogaus gynyboje Marco Gasolio ir „smegenų“ Mike’o Conley. „Grizzlies“ svarbiausias sezono kovas pradeda pralaimėjusi 10 iš 11 pastarųjų rungtynių.
Neatrodo, kad „Grizzlies“ akistatoje su „Spurs“ turėtų bent jau vieną rezervą, kuris galėtų padaryti rimtesnę įtaką serijos tėkmei. Memfio komandos branduolį sudaro veteranai (Zachas Randolphas, Tony Allenas, Vince’as Carteris ir Mattas Barnesas), tačiau „Grizzlies“ tiesiog neturi jokio pranašumo, kuriuo galėtų pasinaudoti.
Prognozuojame, kad galimybėmis ypač turtingas „Spurs“ sąstatas šioje serijoje tiesiog dominuos, o „Grizzlies“ nepadės nė veteranų patirtis. Į Vakarų konferencijos pusfinalį G.Popovičiaus auklėtiniai žengs nesusidūrę su pernelyg rimtu pasipriešinimu – 4:0.
Westbrookas
3Oklahomos „Thunder“ (55/27) – 6Dalaso „Mavericks“ (42/40)
Tarpusavio akistatos (4:0): „Thunder“ – „Mavericks“ (117:114), „Thunder“ – „Mavericks“ (108:89), „Mavericks“ – „Thunder“ (106:109), „Mavericks“ – „Thunder“ (103:116)
Russellas Westbrookas ir Kevinas Durantas kiekvieną vakarą spindi statistikos protokoluose, tačiau šį sezoną, kur kas labiau nei anksčiau, buvo pagrindo suabejoti šio tandemo galimybėmis iškovoti Oklahomai čempionų titulą.
Tai buvo sezonas, kai rungtynių pabaigos „Thunder“ komandai tapo tikru prakeiksmu. Balandžio pradžioje viešojoje erdvėje pasklidusi informacija apie „Thunder“ sezono „plius minus“ rodiklius, išskirstytus per kėlinius, tapo geriausia iliustracija, kodėl „Thunder“ negalima statyti į vieną eilę su „Warriors“ ir „Spurs“.
Why the Thunder aren't contenders in one graphic. That's nauseating. pic.twitter.com/XQ6njDyiL7
— Josh Eberley (@JoshEberley) April 3, 2016
Ir nors R.Westbrookas šį sezoną demonstruoja tokius vidurkius, kokius rodė nebent Oscaras Robertsonas – renka 23,5 taško, atlieka 10,4 rezultatyvaus perdavimo ir atkovoja 7,8 kamuolio – tai gali būti paskutiniai dabartinės „Thunder“ dinastijos metai. Vasarą K.Durantas spręs ir savo, ir šios Oklahomos komandos likimą.
Marcas Cubanas praėjusią vasarą kalbėjo, kad Dalasas rengiasi sugrįžti į Vakarų elitą. Buvo beveik prisiviliotas DeAndre Jordanas, buvo kalbama apie pavojingą sudėtį. Finale „Mavericks“ tapo savo karjeros saulėlydį žaidžiančių veteranų vedama ekipa, kuri visą sezoną demonstravo klampų ir nepastovų krepšinį.
Rickui Carlisle’ui reikia, kad šiame sezone tik momentais blykstelėję Dirkas Nowitzki ir Deronas Williamsas prisimintų geriausias savo dienas, Wesley Matthewsas žaistų taip, kaip rungtyniavo Portlande, o patyrusi komanda pamėgintų perimti rungtynių vadeles į savo rankas ketvirtuosiuose kėliniuose – tada, kai „Thunder“ lyderiai dažnai pradeda pernelyg kliautis individualiais veiksmais.
„Mavericks“ skaudžiai jaus Chandlerio Parsonso netektį, nes jo kovingumas ir gynybiniai sugebėjimai būtų labai pravertę stabdant K.Durantą. Galima tikėtis, kad bent vieneriose rungtynėse Dalaso „seniai“ primes savo žaidimo taisykles, tačiau „Thunder“ sezonas baigsis tikrai ne pirmajame etape – 4:1.
McCollumas
4Los Andželo „Clippers“ (53/29) – 5Portlando „Trail Blazers“ (44/38)
Tarpusavio akistatos (3:1): „Trail Blazers“ – „Clippers“ (102:91), „Clippers“ – „Trail Blazers“ (102:87), „Trail Blazers“ – „Clippers“ (98:109), „Clippers“ – „Trail Blazers“ (96:94)
Kai praėjusią vasarą iš Portlando išskrido keturi „Trail Blazers“ startinio penketuko nariai, tik beprotis galėjo šiai komandai prognozuoti tokį sezoną, koks šiais metais susiklostė. Neabejotinai, tai buvo metų pelenės istorija.
Išvykus W.Matthewsui, starto penketuko atakuojančio gynėjo pozicija atiteko C.J.McCollumui. 24 metų 193 cm ūgio gynėjas turėtų laimėti didžiausią pažangą sezone padariusio žaidėjo apdovanojimą. Jei 2014–2015 m. sezone šis techniškas snaiperis vidutiniškai pasižymėjo 6,8 taško vidurkiu, tai šiame sezone C.J.McCollumas tapo tikru „Trail Blazers“ varžovų galvos skausmu – rinko 20,8 taško (42 proc. trit.), atkovojo 3,2 kamuolio ir atliko 4,3 rezultatyvaus perdavimo.
C.J.McCollumo ir Damiano Lillardo gynėjų tandemas yra greitis, tikslumas, kūrybingumas ir šaltakraujiškumas. Šie du krepšininkai atspindi ir „Trail Blazers“ žaidimo braižą. Portlando krepšininkai stebuklus kūrė žaisdami ekspresyvų, akiai patrauklų krepšinį.
Tuo tarpu „Clippers“ tikėjosi geresnių metų. Labiausiai šį sezoną iš atminties norėtų išbraukti Blake’as Griffinas, kuris didžiąją sezono dalį praleido dėl patirtų traumų krepšinio aikštelėje ir sudavus smūgį komandos personalo nariui. Vienas „Clippers“ lyderių sugrįžo prieš pat atkrintamąsias varžybas ir jis bus svarbus serijoje su „Trail Blazers“, kurios atviriausios spragos – po krepšiu.
„Clippers“ galėjo sezoną pabaigti trečioje Vakarų konferencijos vietoje, tačiau tada, kai „Thunder“ skynė pralaimėjimus tragiškai žaisdama rungtynių pabaigas, Los Andželo ekipa taip pat įstrigo. Kovo mėnesį „Clippers“ išgyveno dešimties susitikimų atkarpą, kai buvo pralaimėta septynis kartus ir oponentams, kurie yra pagrindiniai „Clippers“ konkurentai Vakarų elite.
Tai bus ne tik įdomiausia Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serija, tačiau, tikėtina, ir gražiausia akiai. Abi komandos propaguoja greitą, efektingais epizodais paremtą krepšinį. Eiliniam krepšiniui sirgaliui norėtųsi, kad ši serija virstų ir pačia atkakliausia – tęstųsi „Trail Blazers“ sezono stebuklas.
Prognozuojame, kad Portlando krepšininkai namuose gerokai patampys nervus „Clippers“ krepšininkams, treneriams ir sirgaliams, tačiau seriją 4:2 laimės Los Andželo ekipa, kuri tiesiog turi daugiau gerų krepšininkų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.