Eurolygos klubų vadovai prieš kiekvieną sezoną suka galvą, kaip pritraukti kuo daugiau pinigų ir surinkti solidesnį biudžetą, jog galima būtų prisivilioti aukštesnio lygio žaidėjus bei taip kovoti dėl aukštesnių pozicijų.
Krepsinis.net pasižvalgė po Eurolygos klubų generalinius rėmėjus. Juos surasti paprasta – jų logotipas ir užrašas puikuojasi ant marškinėlių priekinės dalies. Išskirtinis šioje kategorijoje yra Kauno „Žalgiris“, nes yra vienas iš dviejų klubų, kuris neturi titulinio rėmėjo.
Stambulo „Anadolu Efes“ (Titulinis rėmėjas: „Anadolu Efes“). Anksčiau „Efes Pilsen“ vardu žinoma komanda 2011 metais buvo priversta pasikeisti pavadinimą dėl įsigaliojusių įstatymų, kurie draudžia alkoholio ir tabako gamintojams figūruoti sporto klubų pavadinimuose. Dabar „Adadolu“ grupei priklauso „Efes“ alaus gamykla, todėl tai yra tiek pagrindinis rėmėjas, tiek komandos pavadinimas, nepažeidžiant jokių įstatymų.
Milano „AX Armani“ (Titulinis rėmėjas: „AX Armani Exchange“). Giorgio Armani valdomas klubas reklamuoja jo visame pasaulyje garsų prekinį ženklą. Italijoje ši ekipa vis dar dažnai vadinama „Olimpia“ vardu – taip vadinosi iki ją perimant minėtam dizaineriui. Kiekvieną sezoną ant marškinėlių priekio matome vis kitokį to paties G.Armani prekinį ženklą. Beje, šiame sezone Italijos lygos kovoms skirti marškinėliai pasipuošę „EA7“ užrašu, kuris buvo naudojamas pernai ir Eurolygos kovose.
Shengelia
Vitorijos „Baskonia“ (Titulinis rėmėjas: nėra). Banko „Laboral Kutxa“ pavadinimu prieš du sezonus buvusi Vitorijos ekipa dabar vadinasi „Baskonia“ – baskų krašto garbei. Titulinio rėmėjo vieta yra laisva antrus metus iš eilės ir ant marškinėlių matomiausios vietos yra tik komandos pavadinimas. Nepaisant to, minėtas bankas vis dar remia klubą.
Bambergo „Brose Bamberg“ (Pagrindinis rėmėjas: „Brose“). „Brose“ pavadinimas mažai žinomas Lietuvoje, bet plačiai girdimas visame pasaulyje – tai yra viena didžiausių automobiliams elektronikos sistemas tiekiančių kompanijų. Vienas pasikeitimas nuo praėjusio sezono įvyko – po užrašu „Brose“ atsirado angliškas paaiškinimas „Competence in Mechatronics“ (Kompetencija mechatronikos srityje).
Feldeine'as
Belgrado „Crvena Zvezda“ (Titulinis rėmėjas: MTS). Ilgametis klubo rėmėjas liko savo vietoje ir šiam sezonui. MTS yra „Telekom Srbija“, kuris tiekia mobilaus ryšio ir interneto paslaugas daugumoje Balkanų šalių. Serbijoje kalbama, kad MTS norėjo pasitraukti iš „Crvena Zvezda“ rėmėjų gretų, bet klubo prezidento įtakingi ryšiai leido išlaikyti šį rėmėją.
Maskvos CSKA (Pagrindinis rėmėjas: „Rostelecom“). Tai yra viena didžiausių telekomunikacijos bendrovių Rusijoje. Įdomu tai, kad ant aprangos nugaros puikuojasi užrašas „Nornickel“. Manoma, kad ši metalų industrijos kompanija duoda daugiausiai pinigų CSKA klubui, o ne minėta telekomunikacijų įmonė.
Navarro
Barselonos „Barcelona Lassa“ (Generalinis rėmėjas: „Lassa“). Turkijos padangų gamintojas iki 2019 metų užsitikrino, kad ant katalonų ekipos marškinėlių ir pavadinime puikuosis būtent „Lassa“ užrašas bei logotipas. „Barcelona“ yra vienintelė komanda, kurią remia užsienio kapitalo įmonė.
Stambulo „Fenerbahče“ (Pagrindinis rėmėjas: „Doguš Group“). Vasarą Eurolygos čempionų titulinio rėmėjo gretose įvyko pokytis – „Ulker“ pakeitė „Doguš Group“, kuri perbėgo iš Stambulo „Daruššafaka“ gretų. Per trejus metus „Fenerbahče“ sulauks 45 mln. eurų injekcijos. Ši milžiniška grupė kartu jungia didžiausius Turkijos bankus, taip pat prekiauja „Audi“, „Volkswagen“, „Porsche“ automobiliais, turiu parduotuvių tinklą, įvairias gamyklas.
Cole'as
Tel Avivo „Maccabi“ (Pagrindinis rėmėjas: „Fox“): Mėlynas užrašas ant geltonų marškinėlių labai papuošia „Maccabi“ aprangos dizainą. Jeigu esate buvęs Izraelyje, tikrai pastebėjote „Fox“ – tai per 150 drabužių parduotuvių turintis prekinis ženklas.
Maskvos srities „Chimki“ (Titulinis rėmėjas: „Chimki group“). Komandos pavadinimas yra toks pat kaip ir rėmėjo. Ši įmonė užsiima gyvenamųjų namų statybomis visoje Rusijoje yra viena didžiausių šioje srityje. Nekilnojamu turtu besiverčianti kompanija yra sulaukusi ir tarptautinio pripažinimo bei laimėjusi nemažai apdovanojimų.
Spanoulis
Pirėjo „Olympiacos“ (Titulinis rėmėjas: „Scratch“). Pirmas iš trijų klubų, kurio pagrindinis rėmėjas yra lažybų bendrovė. Akivaizdu, kad įmonė orientuojasi į graikus, kadangi ant marškinėlių užrašas yra graikiškas „ΣΚΡΑΤΣ“ ir nemokantiems kalbos sunku iššifruoti, kokiame čia tinklalapyje reikėtų apsilankyti.
Atėnų „Panathinaikos“ (Pagrindinis rėmėjas: „Pamestoixima.gr“). Graikijos čempionai toliau lieka ištikimi lažybų bendrovėms, todėl ant marškinėlių priekio matome „Pamestoixima“ užrašą. Ant marškinėlių užrašas taip pat yra graikiškas „ΣΤΟΙΧΗΜΑ“.
Dončičius
Madrido „Real“ (Titulinis rėmėjas: „Universidad Europea“). Labai įdomus pasikeitimas įvyko „Real“ komandoje, kur Ispanijos virtuvės įrangos gamintoją „Teka“ pakeitė Madrido universitetas. Ši mokymo įstaiga įsigijo reklamą tik ant krepšinio klubo marškinėlių priekinės dalies. Tikslių sumų niekas neatskleidžia, bet vien faktas, jog universitetas gali sau leisti reklamuotis ant komandos marškinėlių Eurolygos ir Ispanijos lygos kovoms, daug pasako apie jo finansines galimybes.
Malagos „Unicaja“ (Generalinis rėmėjas: regionas ir miestas). Malagos klubas šiame sezone reklamuoja savo miestą ir regioną – ant marškinėlių Eurolygoje matomas spalvotas užrašas „Anadaluca“ (Andalūzija), o ant Ispanijos lygos kovoms skirtų aprangų matome tiesiog miesto pavadinimą. Klubą remia tiek regiono, tiek miesto valdžia, todėl tokie užrašai matomi marškinėlių priekyje.
Greenas
Valensijos „Valencia“ (Titulinis rėmėjas: „Mercadona“). Ant marškinėlių priekio matome su kultūra susijusį užrašą „Cultura del esfuerzo“, bet tai nieko bendro su rėmėju neturi. Pagrindinis „Valencia“ rėmėjas yra „Mercadona“ – ispaniškų parduotuvių tinklas su Juanu Riogu priešakyje. Šio 68-erių vyro turtas vertinamas daugiau nei 5 milijardais JAV dolerių. Beje, jis yra kilęs iš Valensijos.
Kauno „Žalgiris“ (Generalinis rėmėjas: nėra). Pastaruosius dvejus metus ant kauniečių marškinėlių buvo „Olympic Casino“ įkurtos lažybų bendrovės „OlyBet“ užrašas, bet jis dabar dingo. Pristatydamas sezono tikslus ir biudžetą direktorius Paulius Motiejūnas teigė, kad trūksta 1 mln. eurų, bet tikėjosi titulinį rėmėją rasti iki spalio pabaigos. Vis dėlto ant „Žalgirio“ marškinėlių priekio nėra jokios kompanijos logotipo nei Eurolygos, nei LKL kovose. Turbūt taip viskas liks iki sezono pabaigos. Tokia Lietuvos realybė, kad puikius rezultatus rodantis „Žalgiris“ neturi generalinio rėmėjo ir bus įdomu po sezono pasidomėti, ar pavyko užlopyti tą 1 mln. eurų skylę. Šią sumą galėtų kompensuoti smulkesni rėmėjai ir pergalės Eurolygoje, kurių viena atneša 40 tūkst. eurų į biudžetą. Atkrintamosiose vienas laimėjimas įvertintas 70 tūkst. eurų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.