Šiame sezone Ulmo „Ratiopharm“ komandą treniruojantis 44-erių Ty Harrelsonas gali būti laimingas dėl savo auklėtinių.
Europos taurėje Vokietijos ekipa su 7 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais A grupėje yra ketvirta, o vietinėje lygoje yra pasiekusi 7 laimėjimus per 10 turų bei rikiuojasi trečia. Tam, kad Teksase gimęs specialistas pasiektų šį lygį, turėjo nueiti ilgą kelią, apie kurį papasakojo interviu portalui „Eurohoops“.
Pats Suomijoje ir Vokietijoje krepšinį žaidęs T.Harrelsonas karjerą pradėjo Austrijos antros lygos klube, vėliau (2015–2021 m.) darbavosi asistentu keliuose universitetuose JAV. Tuomet nutarė mesti darbą ir keliauti laimės ieškoti Europoje.
„Idėja buvo keliauti į Bairoito klubą, kur mano buvę komandos draugai dirbo klube. Tuometinis strategas Raoulas Korneris paskelbė, kad pasitrauks iš ekipos po 2021–2022 m. sezono. Tuomet dar buvo 2021 metų rugpjūtis. Žinojau, kad man reikia būti ten, jeigu noriu gauti šį darbą. Klube esu žaidę 2005–2008 metais.
Atvykau į Lietuvą. Čia Martinas Schilleris dirbo „Žalgirio“ vyr. treneriu, o jo asistentu buvo Arne Woltmannas. Vokietis agentas man padėjo susisiekti su jais ir gavau galimybę stebėti treniruotes. Mano draugas buvo vilnietis, tad mes žiūrėjome „Ryto“ rungtynes. „Wolves“ klubo tuomet dar nebuvo.
Tuomet grįžau į Vokietiją. Dėka savo turėtų ryšių, gavau galimybių likti netoli Frankfurto, „TV Langen“ klube, kur esu rungtyniavęs. Mane priėmė labai gerai – žaidžiau kelis mačus ketvirtoje lygoje už vizą ir butą.
Nusipirkau automobilį, labai pigų automobilį. Vis važinėdavau iš Frankfurtą į Bairoitą, nes tikėjausi, kad mane pakvies treniruoti šią ekipą. Tai buvo labai tolimas mano šūvis, nes klubas žaidė aukščiausioje lygoje, o aš tokios patirties neturėjau. Galiausiai, jų treneris pasitraukė, mane pakvietė į darbo pokalbį, patekau tarp finalininkų, bet manęs nepasirinko.
Mano viza baiginėjosi, todėl turėjau galvoti keliauti į JAV arba Australiją. Tuomet „TV Langen“ klubas ketvirtoje lygoje buvo paskutinis ir jų treneris paliko postą. Man patikėjo komandos vairą keliems mėnesiams. Aš padėjau jiems išlikti lygoje“, – prisiminė T.Harrelsonas.
„Buvo labai sunkus laikotarpis, bet aš tikėjau savimi. Viskas įvyko labai greitai, kai mane pasikvietė Vechtos RASTA klubas. Daugelis trenerių labai pasitiki savimi. Nenoriu nuskambėti arogantiškai, bet aš visada pasitikiu savimi. Taip, kartais turi būti reikiamu metu ir reikiamoje vietoje, kad viskas taip susiklostytų“, – pridūrė jis.
2022–2023 m. sezone T.Harrelsonas gavo RASTA kvietimą pakeisti vyr. trenerį Vladimirą Lučičių ir atvedė ekipą į antros lygos nugalėtojų titulą, taip grąžindamas klubą po dvejų metų pertraukos į aukščiausiąjį divizioną. 2023–2024 m. sezone T.Harrelsono auklėtiniai reguliariajame sezone liko šešti ir ketvirtfinalyje nusileido Chemnico ekipai. Taip sutapo, kad dabar RASTA treniruoja tas pats M.Schilleris, kuris priėmė T.Harrelsoną ir leido stebėti žalgiriečių treniruotes.
„Aš būčiau patenkintas, jeigu dirbčiau antros lygos klube. Gavau darbą Ulme, nes nutariau žaisti rizikingą krepšinį. Pagal žaidimo konceptą esu tinkamas šiam klubui, todėl čia ir esu. Būtent dėl savo kitokio krepšinio ir sudominau komandą, kuri ieško ne tik talentingų žaidėjų, bet ir trenerių. RASTA klube tikslas buvo laimėti antrą lygą per trejus metus, bet tai padariau jau pirmajame sezone“, – pasakojo treneris.
Paklaustas, kokie treneriai padarė įtaką jam, T.Harrelsonas paminėjo ir Šarūną Jasikevičių: „Žaidžiau Europoje ir bandžiau pasisemti geriausius dalykus iš skirtingų trenerių. Davido Blatto karjera buvo įdomi ir sėkminga. Jasikevičiaus – taip pat. Kaip žaidėjai mes buvome panašaus amžiaus ir dabar jis treneris. Šaras yra tas, kurį stebiu labai daug. Komandoje bandome panaudoti kažkiek jo idėjų.“ T.Harrelsonas patikslino, kad su Šaru yra skirtingos asmenybės, bet abiejų tikslai – tokie patys.
Šiame sezone T.Harrelsonas jau lankėsi Lietuvoje, kai jo „Ratiopharm“ 94:76 nepaliko vilčių Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ekipai. Trečiadienį šios ekipos dar kartą susitinka jau Ulme.
Norėdami komentuoti prisijunkite.