Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) aktyviai prisideda prie lygybės skatinimo. Žaidėjams buvo leista ant marškinėlių užsirašyti norimas socialines frazes, o himno metu – klūpėti.
Lygos tikslai yra sveikintini, tačiau toks požiūris vyravo ne visada. Tikrajam tylių protestų pradininkui užsispyrimas kainavo karjerą NBA.
Pelicans & Jazz kneel together during National Anthem before NBA Bubble opener pic.twitter.com/kDttXEKI7o
— Ben Golliver (@BenGolliver) July 30, 2020
Chrisas Jacksonas išgyveno sunkią vaikystę, nepriteklių bei kentėjo nuo Tureto sindromo, kuris buvo diagnozuotas tik jam sulaukus septyniolikos. Vis dėlto meilė krepšiniui tapo jo išsigelbėjimu. 1990 metų naujokų biržoje aukštu trečiuoju šaukimu jį pakvietė Denverio „Nuggets“ klubas.
Krepšininkas NBA debiutavo solidžiai ir jau trečiajame savo sezone per 34 minutes rinko 19,2 taško, 2,8 atkovoto kamuolio bei 4,2 rezultatyvaus perdavimo.
1993-aisiais amerikietis priėmė islamo tikėjimą bei pasikeitė vardą į Mahmoudą Abdul-Raufą. 1996-aisiais jo požiūris tapo dar kategoriškesniu – žaidėjas atsisakė stovėti per Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) himną, likdamas sėdėti ant atsarginių suolelio.
Jo teigimu, JAV vėliava yra ilgametės priespaudos simbolis. Vis dėlto NBA taisyklės reikalauja gerbti šalies simbolius, todėl M.Abdul-Raufas sulaukė diskvalifikacijos – kiekvienas praleistas mačas jam būtų kainavęs 31 tūkstantį JAV dolerių.
Netrukus atletas rado kompromisą su lyga – jis sutiko stovėti per himną, tačiau norėjo būti nuleidęs akis bei maldai sudėjęs rankas prie veido. Vietoje himno, sau jis cituodavo kitus islamą išpažinusius krepšininkus.
Nors susitarimas ir buvo pasiektas, M.Abdul-Raufas prarado paklausą tarp NBA klubų. Tais pačiais metais jis mainais už Šarūną Marčiulionį buvo išsiųstas į Sakramento „Kings“, o jau 1998-aisiais vietos NBA jam neatsirado. Vos 29-erių sulaukęs gynėjas nesugebėjo gauti net treniruotės nė viename NBA klube. Amerikietis persikėlė į Stambulo „Fenerbahče“. Į NBA jam trumpam pavyko sugrįžti tik kartą, sulaukus Vankuverio „Grizzlies“ kvietimo, tačiau eksperimentas su Kanados klubu. Karjerą M.Abdul-Raufas tęsė iki pat 2011-ųjų, kai dar žaidė Japonijos aukščiausioje lygoje.
Dabar lygos toleruojami sprendimai tuomet atėmė iš gynėjo šansą žaisti ir užsidirbti – NBA dėjimų konkurse dalyvavęs, net 91 procento taiklumą visą karjerą baudos metimus metęs ir tritaškių pomėgiu su Stephenu Curry lyginamas M.Abdul-Raufas neoficialiai iš lygos išprašytas buvo gerokai per anksti.
Norėdami komentuoti prisijunkite.