Pasibaigęs. 12-31 02:00
NBA
Hornets
108
Bulls
115
Pasibaigęs. 12-31 05:00
NBA
Kings
110
Mavericks
100
Pasibaigęs. 01-02 02:00
NBA
Wizards
125
Bulls
107
Pasibaigęs. 01-02 05:00
NBA
Kings
113
76ers
107
Pasibaigęs. 01-02 20:00
Eurolyga
Žalgiris
85
Olympiacos
92
Pasibaigęs. 01-03 19:00
Europos taurė
Wolves Twinsbet
91
Joventut
80
Pasibaigęs. Vakar 03:00
NBA
Pelicans
132
Wizards
120
Pasibaigęs. Vakar 05:00
NBA
Kings
138
Grizzlies
133
Pasibaigęs. Vakar 16:50
Betsafe-LKL
Šiauliai
98
Uniclub Bet-Juventus
100
Pasibaigęs. Vakar 19:00
Betsafe-LKL
Neptūnas
76
Rytas
94
GYVAI. IV kėlinys, 4 min.
NBA
Bulls
116
Knicks
102
Šiandien, 16:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
0
Žalgiris
0
Šiandien, 17:00
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
0
Nevėžis-Optibet
0
Šiandien, 19:00
Betsafe-LKL
M Basket
0
CBet
0
Rytoj, 01:00
NBA
Wizards
0
Pelicans
0
Rytoj, 03:30
NBA
Golden State Warriors
0
Kings
0
01-07, 03:00
NBA
Bulls
0
Spurs
0
01-07, 05:00
NBA
Kings
0
Heat
0
01-07, 20:30
Europos taurė
Breso Burgo JL
0
7bet-Lietkabelis
0
01-08, 02:00
NBA
Wizards
0
Rockets
0
01-08, 19:00
Europos taurė
Wolves Twinsbet
0
Trefl
0
01-09, 02:00
NBA
Pacers
0
Bulls
0
01-09, 02:00
NBA
76ers
0
Wizards
0
01-10, 20:00
Eurolyga
Žalgiris
0
Real
0
01-11, 02:30
NBA
Celtics
0
Kings
0
01-11, 03:00
NBA
Bulls
0
Wizards
0
01-11, 16:50
Betsafe-LKL
Neptūnas
0
7bet-Lietkabelis
0
01-11, 17:00
Betsafe-LKL
Šiauliai
0
M Basket
0
01-11, 19:00
Betsafe-LKL
CBet
0
Wolves Twinsbet
0
01-12, 16:50
Betsafe-LKL
Rytas
0
Uniclub Bet-Juventus
0
01-12, 19:00
Betsafe-LKL
Žalgiris
0
Nevėžis-Optibet
0
01-12, 22:30
NBA
Bulls
0
Kings
0
01-13, 01:00
NBA
Wizards
0
Thunder
0
01-14, 02:00
NBA
Wizards
0
Timberwolves
0
01-14, 19:00
Europos taurė
Bešiktaš
0
Wolves Twinsbet
0

Kauną į Bambergą iškeitęs A.Kulboka: apie tai, ko „Žalgirio“ sistemai dar reiktų pasimokyti iš „Brose Baskets“ pavyzdžio (5) savaitės interviu

Gegužės 6 d., 06:00
A.Kulboka šiuo metu rungtyniauja Vokietijoje
A.Kulboka šiuo metu rungtyniauja Vokietijoje
Šaltinis: Krepsinis.net

Didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net tęsia rubriką „Savaitės interviu“. Tradiciškai kiekvieną penktadienį pateikiame jums išskirtinius ir įdomius pokalbius su įvairiomis žinomomis krepšinio pasaulio asmenybėmis.


Praėjusią vasarą Arnoldas Kulboka turėjo, ką veikti – tuo metu 17-metis talentas suko galvą, kokią ateitį pasirinkti. Variantų buvo ne vienas, tačiau galiausiai jis apsistojo ties Bambergo „Brose Baskets“. Su šia ekipa puolėjas pasirašė penkerių metų kontraktą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, A.Kulboka iškeliavo žaisti į antrojoje lygoje rungtyniaujančią Bambergo klubo dublerių ekipą – „Baunach Young Pikes“. Čia šiuo metu jau pilnamečio žadėjo statistika siekia 6,4 taško bei 1,5 atkovoto kamuolio per 16 minučių.

A.Kulboka džiaugiasi sprendimu Kauno „Žalgirį“ iškeisti į „Brose Baskets“ klubą. „Jei gerai žaisiu, visada galėsiu grįžti į Kauną“, – teigė puolėjas, dar praėjusį sezoną vilkėjęs „Žalgirio“ dublerių aprangą.

REKLAMA

Kas paskatino A.Kulboką pasirinkti Bambergą, kokį pavyzdį lietuviai gali paimti iš „Brose Baskets“ klubo, kokio NBA žaidėjo žodžiai jaunuoliui yra įstrigę ir kaip kalbos barjeras privertė patekti į šmaikščią situaciją – apie visa tai Krepsinis.net interviu su A.Kulboka.

– Jau link pabaigos artėja pirmasis jūsų sezonas Vokietijoje. Kokie įspūdžiai?

– Viskas panašiai, kaip ir tikėjausi. Įsivažiavau iškart, nors ir galvojau, kad bus sunku dėl to, jog žaisti jau teks vyrų komandoje. Kadangi jau Kaune porą metų gyvenau be tėvų, dėl to dabar problemų nekilo. Buvau įpratęs.

Kalbant apie sezoną, žiūrėsime, ar viskas pateisins mano lūkesčius, bet kaip ir viskas neblogai. Dabar ketvirtfinalyje laukia lemiamos rungtynės su praėjusių metų čempionais, nuo to daug kas priklausys. O šiaip patirtį vertinu teigiamai, gavau daug žaidybinio laiko, treniravausi keliskart ir su „Brose Baskets“ – tą ko gero teks daryti ir kitąmet.

Kas svarbiausia, čia priaugau nemažai kilogramų – norėjau to (Juokiasi). Net nesitikėjau, kad taip pavyks. Iš Lietuvos išvažiavau sverdamas 84 kilogramus, o dabar sveriu 94–95 kg.

– Mama pamačiusi jau nepapriekaištaus, kad išvykęs tapote sulysęs.

REKLAMA

– Ne, dabar mama kaip tik sako: gal užteks (Juokiasi).

– Prieš metus pasirinkote pasirašyti sutartį su Bambergo komanda. Kokiu būdu būtent ji jus suviliojo?

– Pasiūlymų buvo daug, bet pasitariau su agentu, tėvais, aplankiau kelias vietas ir nusprendžiau. Tada taip pat rinkausi iš Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“, Miuncheno „Bayern“, Berlyno ALBA ar to paties Kauno „Žalgirio“. Pasirinkimų buvo nemažai, dėl to apsispręsti tapo nelengva (Šypsosi). Bamberge viskas pasirodė gerai, treniruočių sąlygos buvo idealios, treneriai norėjo dirbti su manim individualiai. „Brose Baskets“ turėjo dukterinę komandą, žaidžiančią antroje lygoje, todėl ji yra šansas pasireikšti jauniems žaidėjams. Galiu pasakyti, kad kai pasirinkau Vokietiją, visi buvo nustebę. Niekas nesitikėjo, kad ten toks aukštas krepšinio lygis ir išvyksiu ten.

– Minėjote, kad „Žalgiris“ siūlė likti savo sistemoje. Paprastai lietuviai jaunuoliai turi svajonę rungtyniauti šioje komandoje, o jūs tokią potencialią galimybę išmainėte į Vokietiją.

– Kažkaip nėra labai svarbu kokioje tiksliai komandoje žaisti. „Žalgiris“ visada buvo mėgstamiausia mano ekipa nuo vaikystės ir jei žaisiu gerai, bet kada galėsiu čia sugrįžti. Kas žino, gal kada nors pavyks tą padaryti.

REKLAMA

– Praėjusį sezoną žaidėte antrojoje Lietuvos lygoje, o dabar – antrojoje Vokietijos lygos. Kokie yra jų skirtumai?

– Manyčiau, kad Vokietijos lyga tikrai yra stipresnė, nes čia yra daugiau legionierių iš Jungtinių Valstijų, daug juodaodžių, o vietinių rolė nėra pati didžiausia – žaidimas remiasi užsieniečiais. Taip pat Vokietijoje dominuoja fizinis krepšinis. Iš pradžių kilo minčių, kokia bus ši lyga, nes pats žaidžiau NKL pirmenybėse, kurios nėra labai pajėgios. Apskritai Bamberge taip yra, kad čia skiriami dideli pinigai tiek pagrindinei komandai, tiek jaunimo ugdymui.

Kalbant apie treniruotes, viskas panašiai kaip ir Kaune, sportuojame ryte ir vakare, bet yra keli skirtumai. Pavyzdžiui, kartais treniruotes veda „Brose Baskets“ treneris Andrea Trinchieri. Individualiai taip pat su mumis yra dirbama. Pagrindinės komandos treneriai patys kreipia dėmesį į mus, ateina pažiūrėti rungtynių, stebi mus atidžiai. Kadangi treniruotės vyksta šalia komandos biuro, dažnai užsuka ir „Brose Baskets“ sporto direktorius. Jis ne tik pažiūri, kaip mes dirbame, bet ir klausia, kaip sekasi, kaip laikomės. Su juo kalbame ir apie savo ateitį, ir apie įvairias stovyklas, kuriose būtų verta dalyvauti.

REKLAMA

Kitas dalykas – po rungtynių su treneriu visada vyksta peržiūros, su kiekvienu žaidėju tam tikros detalės aptariamos individualiai. Kaune nelabai būdavo, kad treneris pasikviestų po mačo ir darytų individualią analizę, rodytų, ką geriau daryti. Lietuviams dar šiek tiek yra ko pasimokyti (Šypsosi). 

– Rungtyniaujate oficialiai dukterinėje „Brose Baskets“ komandoje. Ar kartais tarp žaidėjų juntama konkurencija dėl patekimo į pagrindinę sudėtį?

– Tarp žaidėjų visose komandoje yra konkurencija, nes vis tiek kažkas nori kilti aukščiau. Kažko išskirtinio nėra. Visi gauna progų pasirodyti, nes klubo tikslas yra ne pergalių kiekis, o jaunimo paruošimas pagrindinei sudėčiai ar kitoms pirmos lygos ekipoms. Tik pats dar nežinau, kada būsiu pasiruošęs pakilti į „Brose Baskets“ sudėtį, tą spręs treneriai. Tik, manau, kitąmet būtų dar anksti. Nebent vienai – kitai minutei išbėgti į aikštę (Juokiasi).

– Jei nuolat bendraujate su „Brose Baskets“ treneriais bei vadovais, ko gero ir su žaidėjais tenka susimatyti?

– Su jais kartais susitinkame per treniruotes lauke, kartais ir salėje, nes daug kas vyksta ten pat ir gretimu laiku. Taip nutinka apie porą kartų per savaitę. Kadangi kai kurie krepšininkai rungtyniauja ir pagrindinėje, ir mūsų komandoje, su jais pabendraujame labiau. Šiaip daugiau bičiuliautis tenka su jaunesniais: Aleksejumi Nikoličiumi iš Slovėnijos, vokiečiu Andreasu Obstu.

REKLAMA

– Patvirtinkite ar paneikite mitą apie Vokietijoje vyraujančią griežtą tvarką.

– Labiau pastebėjau tikrai ne tvarką, o kitą dalyką – rūpestį. Nes esant bet kokiai problemai, susijusiai su mokslais, sveikata, asmeniniais dalykais ar dar kuo, net nereikia prašyti pagalbos. Ją vokiečiai visada pasiūlo patys.

Kalbant apie tvarką, galėčiau pasakyti, jog jauniems žaidėjams nuolat yra sakoma – svarbiausia mokslai ir tik tada krepšinis. Jei susikerta užsiėmimų laikas ir reikia rinktis, kartojama, kad reikia rinktis mokslus. Lietuvoje tokioje situacijoje visi dažniau renkasi treniruotes (Šypsosi).

– Kad jau prakalbote apie mokslus, papasakokite, koks mokinys esate?

– Šiuo metu porą kartų per savaitę lankau vokiečių kursus, o internetu mokausi dvyliktoje klasėje lietuviškoje mokykloje. Tiesa, visą kursą išskirstyti nusprendžiau į dvejus metus, nes kai treniruotės vyksta dukart per dieną, sunku viską spėti. Mokausi neblogai, manau, jokių problemų neturėsiu.

– Jei tenka lankyti vokiečių kursus, ko gero anksčiau šios kalbos mokytis neteko, tiesa?

REKLAMA

– Bėda tame, kad neteko (Juokiasi). Kai reikėjo rinkis tarp rusų ir vokiečių, rinkausi rusų. Nemokant kalbos yra pasitaikę juokingų situacijų. Yra tokia moteris, kuri rytais pagamina maisto, sutvarko kambarius ar atlieka kitus darbus. Ji nemoka angliškai. Sezono pradžioje mums teko prašyti jos, kad nuvežtų į treniruotę, tai ko mes ten nedarėme (Juokiasi). Su švedu visaip bandėme aiškinti, bet niekaip nepavyko. Vos ne paveiksliukus piešdami galiausiai išaiškinome (Juokiasi). 

– Su Tadu Sedekerskiu lankėtės „Krepšinis be sienų“ stovykloje Toronte, kur teko išgirsti nemažai NBA žvaigždžių patarimų. Kas įstrigo labiausiai?

– Daug teko išgirsti ir vienodų patarimų (Juokiasi). Bet labiausiai įstrigo Danilo Gallinari pasisakymas. Dėl traumų NBA jis praleido daug rungtynių, bet sakė mums, jog svarbiausia niekada nesustoti, nes reikia įrodinėti, kad gali žaisti. Tai jis ir demonstruoja.

– Kurį NBA žaidėją įvardintumėte kaip savo autoritetą?

– Nemanją Bjelicą. Man labai patinka jo žaidimas: serbas yra aukštas, bet plastiškas, todėl gali žaisti bet kokioje pozicijoje. Mėgaujuosi jį stebėdamas.

REKLAMA

– Su profesionaliu krepšiniu susidūrėte dar nesulaukęs pilnametystės. Tada prasidėjo ir bendradarbiavimas su agentu Tadu Bulotu. Kaip manote, ar esant jaunu yra didesnis pavojus neteisingai pasirinkti agentą?

– Man agento prireikė, kai atvykau į Kauną, kai reikėjo ieškoti vietos, kaip patogiai įsikurti. Prieš tai 4–5 metus kasdien važinėjau į Kauną iš Marijampolės rajono, nes ten vyko treniruotės. Man agentas labai padėjo, niekada nesigailėjau su juo pradėję bendradarbiavimą. Kada yra laikas susisaistyti su agentu? Čia individualu. Bet visada reikia viską gerai apsvarstyti, nes agentai turi didelę įtaką žaidėjų karjerai. Renkantis agentą labai svarbu su jais pabendrauti žmogiškai, išsiaiškinti, kuris tau nuoširdžiai nori labiausiai padėti. Pavyzdžiui, aš Tadui visada galiu parašyti, jei yra kokių problemų – jis visada padės.

„Ilgoji pertrauka“: kuo FIBA grasina Eurolygai, 2024 metų geriausieji, Balčiūno figūra, kas iš lietuvių žais Eurolygoje 2025 metais, ką gali pasiekti rinktinė ir kas triumfuos Abu Dabyje


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja