Šių metų vasarą 27 metų Rolandas Alijevas buvo pasirengęs svarbiam gyvenimo žingsniui. Vietoj ilgų atostogų krepšininkas pasirinko debiutą nacionalinėje komandoje. Ne Lietuvos, bet Azerbaidžano.
Tačiau likimas universaliajam atakų organizatoriui nenusišypsojo. Sunkios treniruotės davė asmeninės naudos, bet tarptautinėje arenoje, šiuo atveju – 2013 metų Europos čempionato atrankoje, ja pasinaudoti nepavyko. „Visą vasarą sportavau su Azerbaidžano rinktine, bet likus penkioms dienoms iki oficialių rungtynių FIBA pareiškė, kad žaisti už šios šalies komandą negalėsiu“, – skaudžią žinią pirmadienio vakarą po VTB Vieningosios lygos rungtynių su Vilniaus „Lietuvos rytu“ prisiminė R.Alijevas.
Azerbaidžano rinktinėje R.Alijevas būtų žaidęs ne kaip natūralizuotas žaidėjas, bet kaip Azerbaidžano pilietis. Šią šalį pasiekusios krepšininko giminystės šaknys. Vis dėlto FIBA nepraleido pro akis R.Alijevo sąsajų su Lietuvos rinktinėmis. 2005 metais R.Alijevas su jaunimo rinktine tapo pasaulio čempionu, o 2007-aisiais atstovaudamas Lietuvai triumfavo universiadoje.
„Manau, kad tai neteisinga. Lietuvos vyrų rinktinė manęs niekada nepakvietė ir man turėtų būti leista pasirinkti, už ką žaisti. Bet ką padarysi“, – tinklalapiui Krepsinis.net pasakojo įžaidėjas.
- Turbūt ne vienas keiksmažodis išsprūdo sužinojus FIBA verdiktą? – Krepsinis.net paklausė R.Alijevo.
- Buvo labai liūdna. Suartėjau su komanda – ten man labai patiko. Visi laukėme Europos čempionato atrankos, visi buvome nusiteikę. Ir komanda buvo pripratusi prie mano žaidimo stiliaus. Bet vėliau teko viską keisti. Bandėme visokių variantų. Azerbaidžaniečiai dar tikisi, kad ateityje galėsiu atstovauti rinktinei, bet kaip bus, nuspręs likimas.
- Žaisti kaip natūralizuotam žaidėjui Azerbaidžano rinktinėje būtų pernelyg didelė konkurencija? (azerbaidžaniečiai natūralizavo tokius krepšininkus kaip Jaycee Carrollas (Madrido „Real“), Nickas Caneras-Medley (Tel Avivo „Maccabi“), Spenceris Nelsonas (Las Palmo „Gran Canaria“), Charlesas Davisas (EČ atrankoje rinko vid. 22,7 tšk., 7 atk. kam., 3,5 rez. perd.))
- Azerbaidžanas gali registruoti mane kaip natūralizuotą krepšininką, bet po to niekada nebūtų jokių galimybių registruoti mane kaip Azerbaidžano pilietį. Todėl ir neišbandėme šio varianto. Azerbaidžaniečiai vis laukė, kad gaučiau leidimą. Buvo planuota, kad gausiu Azerbaidžano pilietybę.
- Vilčių atstovauti Azerbaidžanui nebepuoselėjate?
- Nežinau. Azerbaidžaniečiai sako, kad kasmet bandys įtikinti FIBA. Žiūrėsime, kaip bus su Lietuvos, Azerbaidžano rinktinėmis. Visada vis kažko tikiesi. Juk krepšinis – mano gyvenimas.
Reikia laiko įsibėgėti
- Kodėl susitikime su „Lietuvos rytu“ nepavyko išlaikyti 17 taškų pranašumo?
- Treneris remiasi maždaug 7 žaidėjais. Todėl laikui bėgant jie turbūt pavargo, atsipalaidavo ir nebebuvo tokie agresyvūs. O „Lietuvos rytas“ susiėmė – per pertrauką greičiausiai gavo nuo trenerio velnių, atsigriebė ir įgijo ritmą.
- Koks jūsų vaidmuo „Krasnyje Krylja“ komandoje?
- Sezono pradžia man būna sudėtinga. Man reikia įsivažiuoti. Kalbėjausi apie tai su treneriu. Šioje komandoje man skirtas atsarginio įžaidėjo vaidmuo. Išėjęs į aikštę turiu sustatyti žaidimą, palaikyti žaidimo ritmą. Savo vietą komandoje žinau, tiesiog galbūt įsibėgėjimo procesas sezono pradžioje man sunkesnis. Manau, kad vėliau viskas bus tvarkoj.
- Kokius tikslus kelia Samaros klubas?
- Sudėtis tikrai pakankamai gera. Tiesa, rungtynėse su „Lietuvos rytu“ trūko vieno traumuoto amerikiečio – puolėjo Andre Smitho. „FIBA Europe“ taurėje keliamas tikslas – tik pirma vieta. Rusijoje siekiame užimti kuo aukštesnę vietą, o VTB lygoje norime patekti į pusfinalį.
Norėdami komentuoti prisijunkite.