0

Pažintis su Meksikos rinktine: 15-metis talentas ir daug patyrusių žaidėjų (11)

liepos 2 d., 12:28
J.Ibarra bus didžiausia meksikiečių jėga po krepšiu (FIBA nuotr.)

Lietuvos rinktinė jau artėjančią naktį (03.30 val.) pradės olimpiados atrankos kovas Puerto Rike, kur pirmasis mūsiškių varžovas – Meksika.

Meksikiečiai atranką pasitinka be savo lyderio Francisco Cruzo ir Pasaulio taurėje naudingai žaidusio Gaelio Bonillos. Pasirengimo cikle sužaidė trejas rungtynes ir jas pralaimėjo Argentinai. Tiesa, viskas buvo labai slapta ir nė vieno susitikimo statistikos nėra. Krepsinis.net kviečia susipažinti su meksikiečių žaidėjais iš arčiau.

#0 Karimas Rodriguezas (Hermoslijos „Rayos“, Meksika). 36 metų 196 cm ūgio gynėjas visą karjerą rungtyniauja vietinėje lygoje. Pastarajame sezone per 33 minutes fiksavo 18,4 taško vidurkį. Snaiperis, kuris per rungtynes išmesdavo net po 7,4 tritaškio ir juos realizuodavo 42,3 proc. tikslumu.

#1 Isaelis Silva (Stanfordo universitetas, NCAA). 22 metų 193 cm ūgio gynėjas svarbaus vaidmens komandoje neturi – vos 12 minučių, 2,4 taško vidurkis. Tritaškius pataikė vos 25 proc. tikslumu ir apskritai rinktinėje jam numatyta 9–10 žaidėjo vieta.

#3 Fabianas Jaimesas (Barankilijos „Titanes“, Kolumbija). 31 metų 198 cm ūgio puolėjas sezoną baigė Kolumbijoje, kur per 24 minutes fiksavo 8,6 taško, 5,9 atkovoto kamuolio ir 12,6 naudingumo balo vidurkius. Pagrindinis komandos sunkusis kraštas, kuris buvo vienas iš naudingiausių rinktinėje ir Pasaulio taurėje.

#4 Paulas Stollas (Kuebradilijos „Piratas“, Puerto Rikas). 38 metų 180 cm ūgio gynėjas dar birželio 30-ąją žaidė Puerto Riko lygos rungtynes. Veteranas praktiškai iškart peršoko į Meksikos rinktinės stovyklą, kur jo laukia nemenkas krūvis, nes bus pagrindinis įžaidėjas. Kol kas Puerto Rike P.Stollas nežiba (27 min., 8 tšk., 10,4 naud. bal. per 5 mačus), bet tritaškius meta net 45,5 proc. (10/22) tikslumu. Būtent tolimas metimas ir yra šio žaidėjo stiprybė, kuris nesibodi atakuoti iš perimetro vos pasitaikius progai.

#5 Irwinas Avalosas (Čihuahuos „Dorados“, Meksika). 23 metų 203 cm ūgio puolėjas net Meksikos lygoje yra vos 10 minučių ir 2,5 taško vidurkius turintis žaidėjas. Rinktinėje jam svarbaus vaidmens taip pat nėra numatyta.

#7 Moisas Andriassi (Gvadalacharos „Astros“, Meksika). 24 metų 185 cm ūgio gynėjas turėtų sulaukti svarbesnio vaidmens nei jį turėjo pernai Pasaulio taurėje, nes nėra Francisco Cruzo. M.Andriassi vietinėje lygoje nėra ryškus žaidėjas – per 18 minučių renka 8,6 taško ir 7,6 naudingumo balo. Daugiausiai atakų baigia tolimais metimais ir tai daro labai sėkmingai – 45,9 proc. (56/122) tikslumu. Tad tai yra dar vienas pavojingas metikas gynėjų grandyje.

Gironas Gironas

#10 Gabrielis Gironas (Chalapos „Halcones“, Meksika). 36 metų 192 cm ūgio atakuojantis gynėjas bus vienas Meksikos rinktinės lyderių. Vietinėje lygoje jis per 21 minutę fiksavo 11 taškų ir 10 balų vidurkius, o rungtynių nėra žaidęs nuo balandžio vidurio. G.Gironas jau pernai turėjo 9 metimų vidurkį Pasaulio taurėje, o dabar šis skaičius gali dar labiau išaugti.

#12 Adrienas Porrasas („Hillcrest“ akademija, JAV). Tai yra ryškiausias Meksikos talentas, kuriam lapkričio pabaigoje sukaks vos 16 metų, tad atrankoje gali debiutuoti 15-metis 210 cm ūgio puolėjas. Meksikietis jau sulaukęs kvietimo studijuoti ir žaisti krepšinį stipriame Kanzaso universitete, o tai apie jo talentą pasako nemažai.

#16 Ivanas Montano (Ibaros „Piratas“, Ekvadoras). Meksikoje ir Ekvadore pažaidęs 25 metų 180 cm ūgio gynėjas nežibėjo ir vietinėje lygoje (17 min., 4,1 tšk.). Greičiausiai, kad jam teks atsarginio atakų organizatoriaus vaidmuo.

#21 Karimas Lopezas (Badalonos „Joventut“, Ispanija). 17 metų 202 cm ūgio puolėjas tobulėja Ispanijos klubo sistemoje, kur spėjo sužaisti 4 mačus aukščiausioje lygoje, bet ant parketo praleido vos 8 minutes ir įmetė 2 taškus. Trečioje Ispanijos lygoje irgi daug šansų negavo – 11 minučių, 2 taškų vidurkis. Ateities projektas, kuris rinktinei daug naudos dabar duoti dar negali.

#25 Israelis Gutierrezas (Chalapos „Halcones“, Meksika). 31 metų 206 cm ūgio meksikietis net vietinėje lygoje nevaidino svarbaus vaidmens savo komandoje – 14 minučių, 5 taškų ir 3,8 atkovoto kamuolio vidurkiai. Atsarginis vidurio puolėjas, kurio darbas yra gauti kamuolį ir įmesti jį iš po krepšio.

#34 Joshua Ibarra (Puerto la Cruzo „Marinos“, Venesuela). 29 metų 211 cm ūgio centras bus pagrindinė grėsmė priekinėje linijoje. Jau pernai Pasaulio taurėje 12,8 taško ir 15 naudingumo balų vidurkį turėjęs aukštaūgis turės dar daugiau progų pasireikšti puolime. Pietų Korėjoje (19 min., 12,3 tšk., 6,1 atk. kam., 12,9 naud. bal.) ir Venesueloje (27 min., 15,5 tšk., 10,2 atk. kam., 21,2 naud. bal.) praėjusiame sezone pažaidęs J.Ibarra buvo solidus abejose lygose. Lietuvos rinktinės aukštaūgiams reikės pavargti su šiuo fiziškai pajėgiu aukštaūgiu.

„Ilgoji pertrauka“: ant „Žalgirio“ slenksčio esantys gynėjai, gandai apie Kotsarą, Veličkos ir Tubelio likimas, Rubštavičiaus bei „Lietkabelio“ sąjunga ir Čempionų lygos burtai